Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dětský den a poté folk. Taková bude sobota na Včelné

 
pátek, 27. května 2016, 11:25

Řídíš ty? Tak často začíná večer, když se lidé z okolí Budějc chystají za zábavou. Za většími akcemi totiž musí přijet do centra města. V sobotu se ale role obrátí. Spolek Včelňáci totiž pořádá dětský den završený folkovým večerem a pro změnu to budou Budějčáci, kdo za kulturou vycestuje.

Ve spolku Včelňáci se sdružují lidé, kteří chtějí pozvednout kulturní vyžití a společenské dění na Včelné. Na svědomí mají například také již uskutečněné vepřové hody, akci Věda na vsi nebo lampionový průvod. Dětský den s folkovým večerem je další na řadě.

Celá akce se uskuteční na místním hřišti, kde už ve 14:00 začne odpoledne věnované dětem. Dětský den má pro letošek téma Western a Indiáni, takže se nezapomeňte patřičně vystylizovat. Děti se po příchodu zaregistrují (nejpozději do 15:30) a poté budou procházet stanovišti s úkoly. Na konci budou mít možnost svézt se na koni a také uvidí netradiční představení s koňmi. Dětský den má konec naplánován na půl šestou večerní.

V 18:00 pak na stejném místě plynule naváže folkový večer. Největším lákadlem je jistě skupina Nezmaři, ale těšit se můžete také na The Greens nebo Yamaband. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji na smstiket za 160 nebo na místě za 180 korun. Kapely vystoupí i v případě nepřízně počasí, kdy by se akce přesunula do KD Včelná.

 

Napsal Jaroslav Pešek | Foto archiv kapely
 


 

Kam dál?

Již tuto neděli se uskuteční 9. charitativní fotbalová exhibice

čtvrtek, 26. května 2016, 13:15

Už podeváté. Ale tentokrát s několika změnami. Hlavní změnou bude zřejmě místo konání. Letošní ročník se totiž uskuteční na...

Jsem Human of Budějovice – pohled na jedinečný experiment očima...

úterý, 24. května 2016, 11:44

Před časem se ke mně dostaly informace o jedinečném sociologicko-divadelním projektu Humans of Budějovice, který má za cíl ukázat...

KULTURNÍ TIPY: Budějovický Majáles naplní město kulturou a koncerty

úterý, 24. května 2016, 08:41

Od pondělí do pátku probíhá v centru města Budějovický Majáles 2016. Nenechte si ujít program studentského festivalu, který letos...

V Temelíně o víkendu strašilo

pondělí, 23. května 2016, 09:52

Téměř 1200 duchů, kouzelníků a čarodějnic se minulou sobotu sešlo v Jaderné elektrárně Temelín. Děti zde soutěžily o nejlepší...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.