Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Temelíně o víkendu strašilo

 
pondělí, 23. května 2016, 09:52

Téměř 1200 duchů, kouzelníků a čarodějnic se minulou sobotu sešlo v Jaderné elektrárně Temelín. Děti zde soutěžily o nejlepší masky, vyráběly kostýmy a hlavně ty menší zažívaly návaly adrenalinu ve strašidelném lese. V Infocentru a okolním parku totiž probíhal už třetí ročník populární akce Temelínské čarování.

Jak co nejvíc vyděsit své okolí, projít strašidelným lesem, nebo uhodnout původ tajemných zvuků. I takové aktivity si zdarma ve stínu obřích chladicích věží vyzkoušely děti nejen z okolí Temelína. Strašení sebe i ostatních většina navíc spojila s návštěvou Infocentra. Pro desetiletou Terezku Buzkovou z Týna nad Vltavou to byla premiérová účast na Temelínském čarování. „Šla jsem za Bílou paní. Kostým jsme připravovaly s babičkou dva dny, ještě předtím jsme ho nějakou dobu vymýšlely. Zúčastnila jsem se také všech sedmi disciplín a celkově jsem si to tady moc užila,“ podělila se o dojmy malá Terezka.

Mezi duchy a kouzelníky budili největší pozornost dvouletá Dorotka a pětiletý Tobiáš a zaslouženě obsadili první místo v soutěži o nejhezčí kostým ducha. Oba sourozenci tak navázali na staršího bratra, který tady vyhrál loni. „Příprava kostýmů trvala téměř pět hodiny. Využili jsme materiál, který jsme měli doma, jako například prostěradlo, záclony, stará trička nebo gumy,“ poznamenala maminka Lucie Dudková.

Elektrárna záměrně pořádá čarování v druhé polovině května. Chce se vyhnout velkému množství akcí na přelomu dubna a května a zároveň nekonkuruje dětským dnům 1. června. „Maximálně se nám to osvědčuje. Na čarodějnice a při dětských dnech si rodiny vybírají z řady akcí, děti se ale chtějí bavit i mimo tyto termíny. A masky a čáry a kouzla je prostě baví,“ vysvětluje netradiční datum čarodějnické akce Jana Gribbinová z elektrárny Temelín. To má pro tento typ akcí navíc ideální podobu. Nachází se na okraji přísně střeženého areálu, v historickém renesančním zámku s rozlehlým a členitým parkem.

Další velkou akcí pro veřejnost, která Temelín čeká, bude koncem července Den otevřených dveří. V srpnu se zde následně uskuteční jeden z největších jihočeských amatérských cyklistických závodů. Samotné Infocentrum je ale přístupné celoročně. 

Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

TOP 10 Budějovického Majálesu 2016

neděle, 22. května 2016, 18:43

Nevyznáte se v programu studentského festivalu Majáles 2016? Přečtěte si naše tipy na top akce a hned budete mít jasno, kde...

Ve věku 85 let dnes zemřel výtvarník, kreslíř Adolf Born

neděle, 22. května 2016, 15:51

V Praze dnes ráno zemřel známý výtvarník Adolf Born. Bylo mu 85 let. Kreslíř oblíbený díky svým typickým postavičkám plných...

FILMOVÉ PREMIÉRY: V tento návrat věřil málokdo. Legendární...

čtvrtek, 19. května 2016, 16:36

Na setkání s prvním dílem francouzských Návštěvníků pravděpodobně mnozí z nás vzpomínají dodnes. Aby ne, syrová, chvílemi...

Jedeme za Vámi, vzkazuje Jihočeská filharmonie v povedeném videu

čtvrtek, 19. května 2016, 14:54

Jihočeští filharmonici v plném nasazení v městské dopravě? Nebo dokonce na katamaránu? Proč by ne… Mrkněte na klip s názvem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.