Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Významná výročí oslaví dopravní podnik Dnem otevřených dveří

 
pondělí, 16. května 2016, 09:32

Pestrá nabídka pro dospělé i děti v autobusovém a trolejbusovém depu, výstavy historických vozů a okružní jízdy veterány - autobusem Škoda 706 RTO MEX a trolejbusem Škoda 9 Tr HT. To vše nabídne Den otevřených dveří Dopravního podniku města České Budějovice v sobotu 21. května od 10 do 16 hodin, který se bude konat na dvou místech v autobusovém depu v Novohradské ulici a trolejbusovém depu v Nemanicích. Vstup na akci je zdarma.

Obě místa budou propojena kyvadlovou autobusovou dopravou. „Rádi bychom obyvatelům krajského města ukázali naše zázemí, co všechno je potřeba k tomu, aby autobusy a trolejbusy vyjely na své linky, ale také chceme návštěvníkům nabídnout zábavu a poučení,“ uvedl ředitel dopravního podniku Slavoj Dolejš.

Lidé si budou moci prohlédnout autobusy a trolejbusy včetně jejich zázemí. Pro děti budou připraveny nafukovací atrakce, malování na obličej, skákání na trampolínách, jízdy na šlapacích autech, Segwayích a elektrokoloběžkách, dále dětské koutky s exhibicemi Policie České republiky, hasičů a městské policie. Návštěvníci mohou dále vidět ukázky vozů Rallye Český Krumlov, první pomoci, umění psovodů, sokolníků a mnoho dalšího. Programem budou přítomné provázet moderátoři rádia Kiss Jižní Čechy.

Kyvadlové autobusy mezi oběma vozovnami vyjedou poprvé v obou směrech v 10:10, dále budou vyjíždět vždy v půl a celou hodinu, poslední spoje vyjedou v 15:30. Na okružní jízdu vyrazí vozy poprvé od autobusové a trolejbusové vozovny ve stejný čas v 10:45. Dále pak pojedou po hodině, poslední odjezdy jsou v 15:45.

Další informace najdou zájemci na www.dpmcb.cz.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Hořické pašijové hry slaví 200 let. Na významné jubileum upozorní i...

neděle, 15. května 2016, 18:16

V letošním roce uplyne 200 let od prvního písemně doloženého představení pašijových her v Hořicích na Šumavě. V rámci tohoto...

SOUTĚŽ: Ve Velbloudu zahrají Loco Loco a Stroy, ve kterých bubnuje...

pátek, 13. května 2016, 14:10

Kvalitního grunge je na naší scéně jako šafránu. O to více potěší, že se po tuzemských pódiích potuluje tak kvalitní kapela,...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Vzteklí ptáci útočí! A nemluvíme o remaku klasiky...

čtvrtek, 12. května 2016, 17:07

Tento týden se v Cinestaru hlavně zasmějeme. Premiéry jsou dvě a určitě stojí za výlet do kina - Sousedi 2 a Angry Birds ve filmu.

KULTURNÍ TIPY: Užijte si týden plný divadelních představení a koncertů

úterý, 10. května 2016, 12:13

Tento týden nabídne pestrou paletu divadelních vystoupení a hudebních žánrů. Centrem kulturního dění bude Metropol, který přivítá...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.