Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Na Motorfestu vystoupily Sto zvířat nebo Kryštof

neděle, 8. května 2016, 12:16

Výtěžek ze vstupného i část obnosu z prodaného piva z premiérového ročníku festivalu Motorfest míří na podporu mládežnického hokeje v Českých Budějovicích. Na akci vystoupily kapely Kryštof, Wohnout, Vypsaná fixa nebo Sto zvířat. Festival, který začal už po poledni, navštívilo několik tisíc lidí. 

„Přesnou částku, kterou se nám podařilo získat na podporu mládeže, nedokážeme nyní vyčíslit. Budeme ji znát až v následujících dnech,“ řekl marketingový a PR ředitel klubu ČEZ Motor České Budějovice Tomáš Kučera.

V předprodeji si lidé objednali na 3500 lístků. Další zájemci si zakoupili vstupné přímo dnes. Jedním z hlavních důvodů zorganizování této akce je podle Kučery snaha připravit zábavu pro příznivce klubu a společně oslavit ukončení sezony, kdy klub vypadl v semifinále druhé nejvyšší hokejové soutěže. „Zároveň akce samozřejmě patří i mimohokejovým návštěvníkům,“ uvedl Kučera.

Zásadní odlišností od jiných hudebních koncertů takové velikosti je zapojení příznivců Motoru jako dobrovolníků pro organizacei festivalu. S přípravou pomáhali bez nároku na honorář. „Cílem bylo maximalizovat výtěžek festivalu, a ten věnujeme na financování činnosti těch nejmenších českobudějovických hokejistů, kteří se teprve začínají prohánět po ledě. Chceme, aby Motoru i nadále vyrůstaly nové hvězdy, kterým budou moci příznivci v budoucích letech fandit,“ dodal Kučera.

 
 
Foto Dominik Svoboda | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Kromě klasického programu můžete do Music Clubu Lannova 33 zajít i na...

pátek, 6. května 2016, 13:17

V pátek večer startuje v Rusku další mistrovství světa v ledním hokeji, bary a restaurační zařízení tak budou praskat ve švech...

Prague Conspiracy s budějckou rodačkou Anetou Galisovou představí v...

pátek, 6. května 2016, 08:03

Také skladbu Times Like These, která byla první vlaštovkou z nového alba Inner Game, představí rocková kapela Prague Conspiracy v...

SOUTĚŽ: Pro malé motoráky zahrají v Budvar aréně nejlepší české kapely

čtvrtek, 5. května 2016, 18:22

Květen bude v Budějcích jednoznačně patřit muzice. Velkou měrou se na kulturním programu tohoto měsíce podílí i Motorfest, který...

Jihočeské divadlo by chtělo pro své působení vhodnější objekt

čtvrtek, 5. května 2016, 15:05

Jihočeské divadlo usiluje o to, aby mohlo působit ve vhodnějším objektu. Budova divadla má podle jeho zástupců nedostatečnou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.