Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jak přežít single a nezbláznit se? Zajděte si pro návod do kina

 
sobota, 30. dubna 2016, 12:14

Březen za kamna vlezen, duben ještě tam budem. A kdo tam nebyl, tak navštívil středeční Dámskou jízdu v multikině CineStar, kde se prezentovala regionální televize a produkty ze zázračné byliny jménem konopí.

Počasí se zbláznilo, a tak nejlepší, co mohly budějcké dámy podniknout ve středu navečer, bylo navštívit Dámskou jízdu, kde bylo teploučko, pohoda a dobrá zábava.

Jestliže někdo z přítomných ještě pochyboval o tom, že konopí je pouze návyková látka a nepatří do českých domácností, tak po prezentaci zástupce firmy zabývající se výrobou konopných produktů, pana Vlka, musel stoprocentně změnit názor. „To, že účinky konopí jsou člověku prospěné, už dnes ví snad každé malé dítě. Musím se však smát, když se na trhu objeví nová firma, která prezentuje své výrobky, jako ty nejlepší a nejkvalitnější. Ovšem, kdo to nevyzkouší, tak nemůže soudit,“ komentovala přednášku Mariana Kadlečková, která si nejraději svou kosmetiku připravuje sama.

Po vylosování šťastných výherkyň konopných produktů, následovalo krátké video a rozhovor o regionální televizi, která přináší Jihočechům zajímavé tipy na výlety v Jižních Čechách.

V předpremiéře zhlédly divačky film s názvem Jak přežít single, a vypadalo to, že se dobře bavily, podle výbuchů smíchu v sále.  Romantická, americká, komedie režiséra Christiana Dittera se dotýká aktuálního tématu, jakéhosi fenoménu dnešní doby, kdy spousta mladých lidí žije sama bez partnera. Každý člověk je originál a většinou tento fakt přijímá různě. Někdo si užívá svobody, jiný se trápí tím, že je sám.  

Příběh snímku nás vtáhne mezi mladé lidi žijící v New Yorku, kde i přes neuvěřitelné množství obyvatel, jich většina trpí samotou. Hlavní hrdinkou filmu je Alice (Dakota Johnson), která si dává pauzu se svým přítelem, aby zjistila, jestli ho vlastně miluje. Po tom, co si užije zběsilých alkoholových večírků a flirtů na jednu noc, zjistí, že by zase byla ráda ve vztahu, ale pozdě. Její bývalý přítel už má někoho jiného.

Začíná nešťastný kolotoč, se kterým se každý z nás už setkal, hledání vhodného partnera pro život. Čím víc si Alice přeje mít vztah, tím míň se jí daří potkat někoho normálního. Celý její příběh nakonec končí tím, že se naučí žít sama se sebou, že se naučí užívat si každé chvilky, která ji v životě potká a nezáleží na tom, jestli je sama nebo s někým. Naučí se užívat si svojí samoty, která ji naplňuje.

Jedinou výtkou, kterou Budějcká Drbna má, je český překlad titulu, který může být pro některé lidi zavádějící. Anglický název How to be Single, je rozhodně výstižnější než Jak přežit singl.  Filmu dává 68 %.

Další Dámská jízda se pojede 10. května.

 


 

Kam dál?

Dnes nás zaplaví čarodějnice. Kde je můžete potkat?

sobota, 30. dubna 2016, 10:29

Noc z posledního dubna na prvního května je tradičně nocí, kdy čarodějnice ovládnou vzdušný prostor při své cestě na sabat....

Charitativní akce Věšák se v sobotu uskuteční ve Starých Hodějovicích

pátek, 29. dubna 2016, 19:55

Charitativní akce Věšák, která se koná již po páté ve prospěch Centra Bazalka, se v sobotu uskuteční v areálu HoSPORT ve Starých...

Paulie Garand v pátek v klubu K2!

pátek, 29. dubna 2016, 17:43

V Českých Budějovicích vystoupí v pátek 29. dubna jeden z aktuálně nejvíce úspěšných českých interpretů v oblasti rapu

Jak si užít první májový den? Přece s Deadpoolem v kině!

pátek, 29. dubna 2016, 15:57

První květnový den budou mít filmoví fanoušci žně. V českobudějovickém CineStaru odstartuje už v 9 hodin ráno takzvaná Levná...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.