Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dnes nás zaplaví čarodějnice. Kde je můžete potkat?

 
sobota, 30. dubna 2016, 10:29

Noc z posledního dubna na prvního května je tradičně nocí, kdy čarodějnice ovládnou vzdušný prostor při své cestě na sabat. Jejich cesta je ale daleká, a tak musejí čas od času udělat mezipřistání a nabrat síly. V Budějcích je na dnešek přichystáno hned několik čarodějnických "chekpointů". Kde tedy dnes můžeme čarodějnice potkat?

17:00 - Čaroden: kouzlíme i po škole (Letní open-air scéna KD Slavie)

Tato akce je věnována především malým kouzelníkům a čarodějkám. Loni na stejném místě absolvovalo spoustu učňů Čarodějnickou akademii umění a letos se tak hlavním tématem stanou kouzla po škole. Samozřejmostí je bohatý doprovodný program v podobě čarodějnického divadla, písniček nebo básniček. Čarodějíčkové a čarodějničky si budou moci i zasoutěžit.

17:00 - Slet čarodějnic (Beach areál - u sportovní haly)

Poněkud živelnější a volnější slet je naplánován v Beach areálu, kde se bude konat především tradiční pálení čarodějnic spojené s pečením buřtů. Samozřejmě ani koště samo nelétá a je třeba doplnit palivo, kterým je v tento den pivo. Pánové, pokud vyrazíte právě sem, nechte manželky doma, ať se nestane nehoda.

17:00 - Hon na čarodějnice (Café Hostel)

Zatímco někde budou čarodějnice vítat a slavit s nimi, v Café Hostel na ně rovnou uspořádají hon. Cílem je nalákat co nejvíc čarodějnic na stylovou výzdobu, grilovačku a techno muziku, a následně je upálit v krbu.

17:00 - Pálení čarodějnic (Dobrá Voda - hřiště)

Po spálení i poslední tváře s bradavicí na nose se všichni přesunou do místní hospůdky, kdy od 19:00 k tanci a poslechu zahreji i živá hudba.

Nejen čarodějnice, ale i májky

Pokud vás čarodějnice nelákají, nezoufejte. Dnes můžete oslavit i jaro a lásku. Na mnoha místech se dnes budou tradičně vztyčovat májky, což je také velmi pěkná podívaná často spojená s doprovodným programem.

Pokud budete mít fotky z jakékoli dnešní akce, neváhejte mi je poslat a podělit se i s ostatními.

 

Napsal Jaroslav Pešek | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Charitativní akce Věšák se v sobotu uskuteční ve Starých Hodějovicích

pátek, 29. dubna 2016, 19:55

Charitativní akce Věšák, která se koná již po páté ve prospěch Centra Bazalka, se v sobotu uskuteční v areálu HoSPORT ve Starých...

Paulie Garand v pátek v klubu K2!

pátek, 29. dubna 2016, 17:43

V Českých Budějovicích vystoupí v pátek 29. dubna jeden z aktuálně nejvíce úspěšných českých interpretů v oblasti rapu

Jak si užít první májový den? Přece s Deadpoolem v kině!

pátek, 29. dubna 2016, 15:57

První květnový den budou mít filmoví fanoušci žně. V českobudějovickém CineStaru odstartuje už v 9 hodin ráno takzvaná Levná...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Jak se zbavit nevěsty? Odpověď možná dá nová česká...

čtvrtek, 28. dubna 2016, 16:34

Tento týden má v CineStaru z hlediska premiér převahu český film. Těšit se můžete na Jak se zbavit nevěsty a Ani ve snu. Velké...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.