Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Jihočeském kompasu se představuje téměř sto vystavovatelů

 
čtvrtek, 28. dubna 2016, 13:39

Inspiraci na výlet či dovolenou v jižních Čechách mohou ve čtvrtek a v pátek najít zájemci v českobudějovickém Metropolu. Začal zde veletrh Jihočeský kompas 2016. Již poosmé se tu mohou návštěvníci seznámit s nabídkou atraktivních míst, cestovních příležitostí a vizí. Letošní novinkou je bohatý doprovodný kulturní program.

Destinace, atrakce i nápady představuje necelá stovka vystavovatelů. Lidé mohou vybírat z nabídky cestovních kanceláří, infocenter, muzeí a dalších institucí.

Jihočeský kraj patří dlouhodobě mezi nejnavštěvovanější regiony České republiky. Více návštěvníků přijelo loni jen do Prahy a do Jihomoravského kraje. Lidé do jižních Čech jezdí kvůli krásné přírodě, ale například i za historickými památkami. V roce 2015 se v Jihočeském kraji ubytovalo 1,35 milionu turistů. Letos budou podle Štichové návštěvy ještě větší. Velkým lákadlem turistické sezony na jihu Čech bude především projekt Jižní Čechy olympijské. „Očekáváme měsíční nárůst zhruba dvacet tisíc lidí,“ uvedla.

Ve čtvrtek bude veletrh otevřen od 14:00 do 20:30 a v pátek od 9:00 do 17:30. Vstup je zdarma. Podle ředitele Metropolu Petra Holby navštívily minulý ročník zhruba čtyři tisíce lidí.

Jihočeský kompas letos představuje šest regionálních, turistických destinací. „Například Hlubocko, Novohradsko, Podkletí, Šumava,“ uvedla Štíchová. Prezentuje se i 12 velkých institucí z jihu Čech. Například Zoo Hluboká nad Vltavou, Jihočeské a Prácheňské muzeum, Jihočeská filharmonie nebo Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích.

Podle Štíchové chtějí organizátoři letos upoutat pozornost všech věkových skupin a přizpůsobili tomu i doprovodný program. Ve čtvrtek je zaměřen především na mládež starší 18 let, v pátek zase na rodiny s dětmi. Chystá se zde také pokus o překonání rekordu ve sletu vlaštovek. „Účelem je složit co nejrychleji papírové vlaštovky a v co největším počtu je poslat na jedno místo,“ řekla Štíchová.

Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

České Budějovice si připomenou vítězství nad německým fašismem

čtvrtek, 28. dubna 2016, 11:15

Oslavy Dne vítězství se v Budějcích uskuteční i v letošním roce. Stejně jako v předchozích letech budou položeny květiny u...

Red Bull Tour Bus 2016 chystá velkolepou hiphopovou událost

středa, 27. dubna 2016, 15:52

Střecha vytuněné karosy Red Bull Tour Bus letos bude hostit aspiranta na událost roku tuzemského hip hopu. Svůj comeback na ní...

Český Krumlov se o nadcházejícím víkendu stane dějištěm oslav měsíce...

středa, 27. dubna 2016, 09:47

V Kouzelný Krumlov se o nadcházejícím víkendu opět promění město Český Krumlov. Návštěvníci, ale samozřejmě i místní lidé se...

SOUTĚŽ: Modří skřítci rozveselí Budvar arénu

úterý, 26. dubna 2016, 16:34

Největší hudební show pro děti a celou rodinu míří do Budějc. V neděli 1. května zaplaví Budvar arénu Šmoulové v rámci akce...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.