Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

České Budějovice si připomenou vítězství nad německým fašismem

 
čtvrtek, 28. dubna 2016, 11:15

Oslavy Dne vítězství se v Budějcích uskuteční i v letošním roce. Stejně jako v předchozích letech budou položeny květiny u pomníků obětem 2. světové války. Stane se tak 5. května.

„Celá vzpomínka vyvrcholí v neděli 8. května na centrálním hřbitově sv. Otýlie u pomníku obětem heydrichiády a u památníku padlých vojínů za přítomnosti představitelů města, kraje, členů Českého svazu bojovníků za svobodu a zástupců AČR,“ uvedla mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

Harmonogram je následující: Ve čtvrtek se začne v 9 hodin u pomníku ve Čtyřech Dvorech. Pokračovat se bude v půlhodinových intervalech v Rožnově, na židovském hřbitově, v Suchém Vrbném a Mladém. Pietní akty se uskuteční také u pomníků v Nových Hodějovicích, Kněžských Dvorech, Českém Vrbném a u židovského pomníku.

V neděli se první pietní akt uskuteční od 10 hodin na hřbitově u pomníku obětem Heydrichiády. Vystoupí zde pěvecký sbor Rozmarýn. O půl hodiny později se naváže u památníku padlých vojínů. Zde vystoupí pěvecký sbor Carmina.

 


 

Kam dál?

Red Bull Tour Bus 2016 chystá velkolepou hiphopovou událost

středa, 27. dubna 2016, 15:52

Střecha vytuněné karosy Red Bull Tour Bus letos bude hostit aspiranta na událost roku tuzemského hip hopu. Svůj comeback na ní...

Český Krumlov se o nadcházejícím víkendu stane dějištěm oslav měsíce...

středa, 27. dubna 2016, 09:47

V Kouzelný Krumlov se o nadcházejícím víkendu opět promění město Český Krumlov. Návštěvníci, ale samozřejmě i místní lidé se...

SOUTĚŽ: Modří skřítci rozveselí Budvar arénu

úterý, 26. dubna 2016, 16:34

Největší hudební show pro děti a celou rodinu míří do Budějc. V neděli 1. května zaplaví Budvar arénu Šmoulové v rámci akce...

Open Air Musicfest Přeštěnice: Oslavte začátek prázdnin pořádnou...

úterý, 26. dubna 2016, 12:10

Open Air Musicfest Přeštěnice, to je legendární multižánrový hudební festival uprostřed jihočeských lesů, luk a strání, který...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.