Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Český Krumlov se o nadcházejícím víkendu stane dějištěm oslav měsíce lásky

 
středa, 27. dubna 2016, 09:47

V Kouzelný Krumlov se o nadcházejícím víkendu opět promění město Český Krumlov. Návštěvníci, ale samozřejmě i místní lidé se mohou těšit na volně přístupné výstavy, čarodějnický rej, studentský majáles, hudební produkci i lampionový průvod.

Už v pátek v 10 hodin dopoledne bude na náměstí zahájen májový jarmark, který potrvá až do neděle.

Stejně jako v předchozích letech bude součástí Kouzelného Krumlova i majáles místního gymnázia. Uskuteční se v pátek od 11 do 14 hodin. Studenti ze školy zamíří na náměstí, kde je pozdraví starosta města Dalibor Carda.

„Zároveň jednotlivé třídy představí kandidáty na krále a královnu Majálesu 2016. Následovat bude samotná volba. Účastníci se mohou těšit i na krátké hudební vystoupení studentů a učitelů gymnázia,“ uvedla Hana Bůžková, ředitelka Gymnázia Český Krumlov.

Čarodějnická sobota

Hlavní program Kouzelného Krumlova je naplánován na sobotu. Soustředěn bude hlavně do pivovarských zahrad. Těšit se můžete od 13 hodin na dětské čarodějnické odpoledne plné her, atrakcí, malování a tak dále. Ve stejný čas začne také Krumlovský veletrh, který dá prostor prezentacím českokrumlovských neziskových institucí, spolků, projektů...

Od 13 do 14 hodin vystoupí dětské soubory z Domu dětí a mládeže Český Krumlov a Kocero - komunitního centra Rovnost.

Hned od 14 hodin naváže festival ZUŠ, na kterém se představí jednotlivé obory místní základní umělecké školy.

V 17 hodin odstartuje stavění máje a o půl hodiny později vystoupí Divadlo Pohádka.

Chybět nebude lampionový průvod, který vyjde ve 20:45. Po jeho příchodu bude zapálena vatra - předpokládá se, že se tak stane ve 21 hodin.

Tím ale sobotní program nekončí. Například od 20:30 do 23 hodin můžete vyrazit na tajemnou stezku klášterní zahradou.

V neděli na výstavu

V neděli můžete vyrazit do muzeí. Řada z nich si nachystala speciální slevy, které vaši peněženku jistě potěší. Například Regionální muzeum v Českém Krumlově bude mít dokonce vstup zdarma - od 14 do 17 hodin.

Od 14 hodin se také můžete zúčastnit komentované prohlídky města, která bude zdarma a potrvá zhruba 90 minut. Rezervace a vstupenky vyřídíte v informačním centru.

Napsal Václav Votruba | Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Modří skřítci rozveselí Budvar arénu

úterý, 26. dubna 2016, 16:34

Největší hudební show pro děti a celou rodinu míří do Budějc. V neděli 1. května zaplaví Budvar arénu Šmoulové v rámci akce...

Open Air Musicfest Přeštěnice: Oslavte začátek prázdnin pořádnou...

úterý, 26. dubna 2016, 12:10

Open Air Musicfest Přeštěnice, to je legendární multižánrový hudební festival uprostřed jihočeských lesů, luk a strání, který...

KULTURNÍ TIPY: Rodiče s dětmi čeká Pohádkoland plný Šmoulů i...

úterý, 26. dubna 2016, 11:34

Čarodějnický a prvomájový týden bude sice chladný a deštivý, kulturní nabídka Českých Budějovic vás ale stoprocentně zahřeje....

FILMOVÉ PREMIÉRY: Krásná Charlize Theron se vrací v roli královny...

čtvrtek, 21. dubna 2016, 15:42

Tento týden nás čekají čtyři filmové premiéry, z nichž nejvíce vyčnívá nová verze Knihy džunglí. Nutno podotknout, že už z...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.