Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Největší zájem o knihy mají studenti a důchodci

 
čtvrtek, 21. dubna 2016, 14:43

Objevili jste po Budějcích vylepené básně? Vidíte chodit lidi s plnýma rukama knih? Není se čemu divit, v Budějcích ve středu odstartoval třetí ročník festivalu Literatura žije!

Na náměstí Přemysla Otakara II. vyrostl bílý stan, ve kterém si každý kolemjdoucí může vybrat knihu podle svého gusta. Rozdáno bude během tří dní kolem čtyř tisíc knih, které byly vybrány díky sbírce Pošli knihu dál, kterou pořádala Literární kavárna Měsíc ve dne. „Počet knih, které si každý může odnést, není nijak limitovaný, ale je potřeba myslet i na ostatní. Někteří lidé sem chodí s prázdnými batohy, které si naplní a jdou zase pryč,“ prozradila Drbně jedna z organizátorek festivalu. Zájem o knihy měli především studenti, kteří pátrali nejen po titulech z povinné četby, ale i jazykových učebnicích či knihách týkajících se filozofie a psychologie. „Běžně chodím nakupovat knihy do antikvariátů. Když jsem se ve škole doslechla o této akci, tak jsem se musela přijít podívat. Našla jsem si skvělé knížky, které až přečtu, tak pošlu zase dál,“ řekla studentka Leona Kotrbová, která radostně svírala v ruce pět titulů.

Knihy se neustále doplňují a je možné zde najít nejenom zajímavé tituly krásné literatury, ale i literatury faktu či jazykové učebnice.

V rámci celého festivalu je připraven i zajímavý doprovodný program v podobě autorských čtení či hudebních vystoupení.

Dnes od 16 hodin těšit na bezdomovecké divadlo, autorský muzikál Honzy Procházky. Program se na večer přesune do Literární kavárny, kde proběhne od 20 hodin autorské čtení mladých jihočeských autorů.

V pátek se můžete těšit na DaDa den, který bude v 19:30 zakončen v Literární kavárně představením Kabaretu Kajbar.

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Krucipüsk ukážou při pátečním koncertu v Café Klubu Slavie...

středa, 20. dubna 2016, 16:25

Tvrdou nálož pořádné muziky přiveze v pátek do Café Klubu Slavie česká kapela Krucipüsk. Ta hraje metal, thrash metal a hardcore....

SOUTĚŽ: Slovenský punkrock vtrhne do Café Klubu Slavie, přijede...

středa, 20. dubna 2016, 12:25

Slovenská punkrocková hudební skupina Inekafe se vrací do Českých Budějovic. Tentokrát potěší své fanoušky klubovým koncertem v...

SOUTĚŽ: Okouzlující Nano zahrají v sobotu společně s Lex Barker ve...

středa, 20. dubna 2016, 08:40

„Nano jsou jiní. Nano jsou okouzlující,“ říkají o této svérázné partičce organizátoři sobotního koncertu v Velbloud Music Baru....

Devět kruhů pekla odhalí krutou tvář režimu v Kambodži

úterý, 19. dubna 2016, 17:23

Cestování je krásná věc a dobrá zkušenost. Veronika Pospíšilová, zakladatelka občanského sdružení Hvězdice, by o tom mohla...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.