Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Devět kruhů pekla odhalí krutou tvář režimu v Kambodži

 
úterý, 19. dubna 2016, 17:23

Cestování je krásná věc a dobrá zkušenost. Veronika Pospíšilová, zakladatelka občanského sdružení Hvězdice, by o tom mohla vyprávět. Tentokrát se však nebude tolik vyprávět, jako sledovat. Na programu je promítání filmu, který pojednává o nešťastném osudu kambodžské historie a ukazuje tvář krutého polpotovského režimu.

Film s názvem Devět kruhů pekla přiblíží v pátek v Horké Vaně Budějčákům nedávnou tragickou situaci v Kambodže. Snímek režiséra a scénaristy Milana Muchny je českou obdobou slavného snímku Vražedná pole. Ústředním motivem je taktéž genocida kambodžského obyvatelstva pod vládou polpotovských Rudých Khmerů.

„Muchna tragické události líčí prostřednictvím osudů manželského páru, českého lékaře Tomáše a jeho tamní manželky Khemy. Film zachycuje historické události a ukazuje známé represe, popravy a přesidlování kambodžského obyvatelstva na venkov. Rozhodně stojí za to ho vidět,“ prozradila Veronika Pospíšilová.

Po promítnutí filmu, který začne v 18 hodin, bude následovat krátká debata, díky které se dozvíte aktuální aktivity Hvězdice, která již třetím rokem pomáhá se zlepšením kvality vzdělávání dětí a sociálních podmínek jednotlivých rodin ve vesnici Bantayrersey v Kambodži.  

Během promítání bude možné zakoupit různé fotografie, náramky či raw pokrmy a podpořit tak místní obyvatele.

 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Na jihu Čech vystoupí Václav Noid Bárta, Inekafe,...

úterý, 19. dubna 2016, 09:45

Solidní hudební sklizeň vás tenhle týden čeká v jihočeské metropoli! Cestu si k nám udělají kromě výše zmíněných umělců také...

Album Fatherland budějckých Pub Animals opět rozvířilo vody české...

pondělí, 18. dubna 2016, 11:32

Po pěti letech od vydání debutového alba Safar-I, za které kapela získala cenu Anděl v kategorii ska/reggae, přichází Pub Animals...

Chotýčanským vojákům Švejkova pluku se ve své nové knize věnuje Jan...

neděle, 17. dubna 2016, 18:51

Vojáci Švejkova pluku. Tak svou novou knihu, která vyšla v limitovaném nákladu 300 kusů, pojmenoval Jan Ciglbauer z Českých...

Mladý hudebník složil z útržků zcela novou píseň zpívanou Beatles

sobota, 16. dubna 2016, 09:27

Šestadvacetiletý David Novotný z Českých Budějovic sestavil z útržků nahrávek zcela novou píseň legendární skupiny Beatles. Téměř...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.