Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mladý hudebník složil z útržků zcela novou píseň zpívanou Beatles

 
sobota, 16. dubna 2016, 09:27

Šestadvacetiletý David Novotný z Českých Budějovic sestavil z útržků nahrávek zcela novou píseň legendární skupiny Beatles. Téměř čtyřminutovou skladbu poskládal v počítači ze 104 maximálně dvouvteřinových útržků z vokálních stop ze 30 originálních písní Beatles. Dlouholetý fanoušek liverpoolské kapely tomu věnoval 1000 hodin práce.

„Jeho výkon byl dnes zapsán do České knihy rekordů," řekl novinářům Miroslav Marek, prezident pelhřimovské agentury Dobrý den spravující české rekordy. Mladík chtěl písní vzdát hold své oblíbené skupině a udělat radost jejím fanouškům.

Novotný propadl hudbě Beatles ve svých osmi letech, kdy poprvé uslyšel jednu z jejich písní. „Objevil jsem na internetu samostatnou vokální stopu jedné z písní, stáhnul ji a v počítači analyzoval. Hrál jsem si s tím, čímž se melodie trochu měnila. Pak mě napadlo udělat úplně novou melodii," popsal Novotný vznik skladby.

Píseň s názvem I Know My Love/We're Still Together dokončil po pěti měsících práce loni na podzim. Nahrávka, která vznikla, je zčásti koláží sestavenou ze zdrojů čerpaných z internetu: sólových hlasů všech čtyř členů Beatles. David Novotný je s docela dobrým vcítěním sestříhal do nového, vlastního textu, který svým
sloganem „we're still together", tedy „pořád jsme spolu", vlastně naplňuje sen publika. Vytvořil tak novou skladbu, k níž se svými přáteli nahrál hudební stopu, která se blíží soundu a stylu Beatles, záměrně variuje řadu jejich typických momentů. „Všemožných koláží je internet plný, tahle je propracovaná, důvtipná a má sílu oslovit globální publikum," řekl ČTK hudební publicista Pavel Klusák.


Píseň je součástí Novotného chystaného Beatles projektu. Začátkem května by měl vydat vlastní CD s názvem In The Beatles Style se 14 svými písněmi složenými v duchu hudby Beatles z let 1962 až 1970. „Skladby by měly být díky dobovému technickému zařízení věrné i zvukově," řekl Novotný. Sám jako aktivní muzikant působí v českobudějovickém swingovém Metroklub Big Bandu. Skladbu natočil se svými přáteli z bandu a studenty konzervatoře. Novotný napsal o svém díle kytaristovi, jenž působí s Paulem McCartneym v kapele. Zatím bez ohlasu, McCourtney však bude mít v červnu v Praze koncert. „Byl bych rád, kdyby se k němu nahrávka dostala a kdybych slyšel jeho názor, ale to asi bude těžké," přemýšlí Novotný.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Třetí sobota v měsíci je opět tady. Devadesátky zazní v klubu K2

pátek, 15. dubna 2016, 09:18

Čas letí jako voda a třetí sobota v měsíci je opět tady. Na programu je tak pravidelná klubová noc v K2 s názvem Devadesátky!...

Jeden z vrcholů Mezinárodního dne památek se v neděli uskuteční ve...

pátek, 15. dubna 2016, 08:41

K Mezinárodnímu dni památek se o víkendu 16. a 17. dubna připojí také historické objekty na jihu Čech. Turisté se tak mohou těšit...

Music Club Lannova 33 musel změnit název akce, mohlo dojít k zaměnění...

čtvrtek, 14. dubna 2016, 08:55

Českobudějovický Music Club Lannova 33 mohl mít zaděláno na průšvih. Akci, která se zde bude konat v pátek, pojmenoval ve...

Konec čekání... V neděli se do Kláštera Zlatá Koruna vrátí vzácná...

středa, 13. dubna 2016, 19:21

Po 78 letech se vrátí domů... A to dokonce na den přesně! Gotický deskový obraz, který je známý pod názvem Zlatokorunská madona,...

 

Komentáře

Hawky
Hawky

Moc se mi to líbí. Perfektní práce! Davide držím pěsti, aby se k tomu Paul dostal.

sobota, 16. dubna 2016, 10:49
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.