Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jeden z vrcholů Mezinárodního dne památek se v neděli uskuteční ve Zlaté Koruně

 
pátek, 15. dubna 2016, 08:41

K Mezinárodnímu dni památek se o víkendu 16. a 17. dubna připojí také historické objekty na jihu Čech. Turisté se tak mohou těšit na otevření některých běžně nepřístupných prostor, speciální komentované prohlídky či třeba výstavy květin.

Návštěvníci budou moci o víkendu využít i takzvanou reciproční vstupenku. Princip je jednoduchý - když doložíte, že jste v sobotu či neděli byli na jedné z jihočeských památek ve správě NPÚ ÚPS ČB, budete mít vstup na další památkový objekt zdarma. Akci ale musíte využít právě o nadcházejícím víkendu. Reciproční vstupenka platí pro objekty: Červená Lhota, Dačice, Hluboká (pouze trasa A), Jindřichův Hradec, Kratochvíle, Landštejn, Nové Hrady, Rožmberk, Třeboň, Vimperk, Zvíkov, Zlatá Koruna.

ČTĚTE TAKÉ: V sobotu bude v budějckém středověkém městečku slavnostně přivítán císař Karel IV.

Památkáři upozorňují, že reciproční vstupenky mohou využít jen jednotlivci a rodiny. Výhoda neplatí pro hromadné skupiny.

Český Krumlov

A co vás o víkendu čeká? V sobotu od 14 hodin projde Českým Krumlovem historický kostýmovaný průvod na téma Mocenské spory Rožmberků s císařem Karlem IV. Průvod vyjde od Barokního divadla na pátém zámeckém nádvoří a jeho cílem bude Městské divadlo v Českém Krumlově, přičemž důležité zastavení se uskuteční na náměstí.

Hluboká nad Vltavou

V Hluboké nad Vltavou budete moci v případě příznivého počasí vyrazit zdarma na zámeckou věž.

Jindřichův Hradec

V Jindřichově Hradci se po oba dny od 11 do 15 hodin budou konat mimořádné prohlídky Španělského křídla, které zahrnuje například středověkou soukromou kapli nejvyššího purkrabí Království českého Jindřicha IV. z Hradce. Vstupné je 40 korun. Zdarma budou zpřístupněny sklepy pod Gotickým křídlem a Černá věž (opět v případě příznivého počasí).

Kratochvíle

Kratochvíle o víkendu od 9 do 15:30 nabídne Grand prohlídku zámku. Standardní prohlídka bude rozšířena o kostel Narození Panny Marie.

Landštejn

Na Ladštejně si užijete mimořádné komentované prohlídky hradu včetně sklepů. Uskuteční se v sobotu i neděli v 11 a 14 hodin.

Nové Hrady

Nové Hrady zpřístupní zdarma hospodářské sklepy hradu, a to od 10 do 15 hodin.

Třeboň

V Třeboni vás zajisté okouzlí výstava Amarylisa patchwork na druhé prohlídkové trase. V sobotu se ještě k tomu uskuteční na nádvoří květinový trh. Ve stejný den ve Schwarzenberském sále vystoupí soubor historických tanců Campanello a šermířská skupina Bratři z Růže (v 11 a 14:30).

Zlatá Koruna

Ve Zlaté Koruně se v neděli od 9 hodin uskuteční slavnost Návrat Madony. Začne v 9 hodin ráno bohoslužbou v kostele Nanebevzetí Panny Marie a vyvrcholí v 10:30 průvodem s obrazem Zlatokorunské Madony z kostela do opatské kaple. V 11:30 bude následovat koncert harfenistky Kataríny Ševčíkové ve vstupní hale opatství.

ČTĚTE TAKÉ: Konec čekání... V neděli se do Kláštera Zlatá Koruna vrátí vzácná Zlatokorunská madona

Zvíkov

Po celý víkend určitě bude stát za návštěvu také Zvíkov. Ten nabídne prohlídkovou trasu zdarma pro děti, studenty, seniory a ZTP.

Napsal Václav Votruba | Foto upload.wikimedia.org
 


 

Kam dál?

Music Club Lannova 33 musel změnit název akce, mohlo dojít k zaměnění...

čtvrtek, 14. dubna 2016, 08:55

Českobudějovický Music Club Lannova 33 mohl mít zaděláno na průšvih. Akci, která se zde bude konat v pátek, pojmenoval ve...

Konec čekání... V neděli se do Kláštera Zlatá Koruna vrátí vzácná...

středa, 13. dubna 2016, 19:21

Po 78 letech se vrátí domů... A to dokonce na den přesně! Gotický deskový obraz, který je známý pod názvem Zlatokorunská madona,...

V sobotu bude v budějckém středověkém městečku slavnostně přivítán...

středa, 13. dubna 2016, 14:38

Také v letošním roce se České Budějovice připojí k Mezinárodnímu dni památek. V sobotu 16. dubna se tak lidé mohou těšit na plno...

Mostečtí Deathstar se vrátili do Budějc. Společně s Avenger a...

středa, 13. dubna 2016, 09:22

Metalová smršť se minulou sobotu odehrála v budějckém klubu Velbloud. Akce nazvaná Ifa Metal Paradise nabídla trojlístek...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.