Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Music Club Lannova 33 musel změnit název akce, mohlo dojít k zaměnění se známým festivalem

 
čtvrtek, 14. dubna 2016, 08:55

Českobudějovický Music Club Lannova 33 mohl mít zaděláno na průšvih. Akci, která se zde bude konat v pátek, pojmenoval ve spolupráci s jejím sponzorem Magnetic Apple Party. To se však nelíbilo organizátorovi daleko větší taneční akce - Magnetic Festival. Ten se v České republice pořádá dvakrát do roka.

Kromě velkého festivalu pořádá společnost LIVE61, která značku Magnetic Festival užívá, několik menších akcí. Proto se domnívá, že pod tímto názvem party bylo zneužito známého označení Magnetic a došlo k parazitování na zaužívané značce. „Takové jednání jednoznačně mého klienta poškozuje a škodí i samotné ochranné známce Magnetic Festival,“ stojí ve vyjádření advokáta poškozeného.

Nutno podotknout, že velikostí určitě Magnetic Festival převyšuje akci v Music Clubu Lannova 33. Nedá se však s určitostí říct, zda by si návštěvníci klubu spojili tuto akci s celorepublikovým festivalem. Přesto byli výrobci Cider Magnetic Apple vyzváni ke zrušení akce v budějckém klubu. Rovněž byli požádáni, aby se příště takovému jednání vyvarovali.

Advokát poškozeného nadále poukazuje na to, že při využívání značky Magnetic jde o nekalosoutěžní jednání. „Společnost si parazitování na zvláštním označení Magnetic musí být velice dobře vědoma, když v roce 2015 oslovila mého klienta s nabídkou produktové spolupráce se Cider Magnetic Apple. Dochází tak ke znehodnocení zvláštního označení Magnetic,“ píše se dále ve vyjádření.

Music Club Lannova 33 na základě této výzvy ve spolupráci s Cider Magnetic Apple upustil od názvu páteční akce. Ta teď nově nese jméno Cider Party. „Magnetic Apple Party byla pořadatelem přejmenována na Cider Party, a to s ohledem na možnost zaměnění takové akce s Magnetic Festivalem, který je zapsanou ochrannou známkou jiné společnosti. V ostatním zůstává plánovaná akce beze změn,“ dodávají majitelé klubu.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Konec čekání... V neděli se do Kláštera Zlatá Koruna vrátí vzácná...

středa, 13. dubna 2016, 19:21

Po 78 letech se vrátí domů... A to dokonce na den přesně! Gotický deskový obraz, který je známý pod názvem Zlatokorunská madona,...

V sobotu bude v budějckém středověkém městečku slavnostně přivítán...

středa, 13. dubna 2016, 14:38

Také v letošním roce se České Budějovice připojí k Mezinárodnímu dni památek. V sobotu 16. dubna se tak lidé mohou těšit na plno...

Mostečtí Deathstar se vrátili do Budějc. Společně s Avenger a...

středa, 13. dubna 2016, 09:22

Metalová smršť se minulou sobotu odehrála v budějckém klubu Velbloud. Akce nazvaná Ifa Metal Paradise nabídla trojlístek...

KULTURNÍ TIPY: Mig 21, Karel Plíhal i Klára Vytisková v Českých...

úterý, 12. dubna 2016, 09:47

Tento týden rozhodně budete mít, kam vyrazit. Kromě filmového festivalu Expediční kamera, hudebního festivalu Mladí ladí jazz a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.