Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cesta kolem světa proběhla v Budějcích během dvou dní

 
čtvrtek, 7. dubna 2016, 16:01

Bali, Lombok, Laos, Nepál, Indie, Jáva, Bhůtán, Tibet. Nejkrásnější místa planety představili cestovatelé ze všech koutů naší republiky. Cesta kolem světa proběhla během dvou dní v kulturním domě Metropol.

Nejenom cestovatelé zvučných jmen jako Ladislav Zibura, Karel Wolf či Martin Kratochvíl dorazili v pátek či v sobotu do jihočeské metropole. Na cestovatelském festivale bylo možné si promluvit i s jogínem Janem Jarkovským, ekologem Martinem Bursíkem, tanečnicí Janou Wolfovou, režisérem Stevem Lichtagem či fotografem Janem Šibíkem.

Budějcká Drbna zavítala do Metropolu v sobotu. Při vstupu na Malou scénu měla obavy, aby nebyla v sále jediná. Krásné teplé a jarní počasí festivalu moc nepřálo, ale zájemce o exotické země ani nepřemluvilo k výletu do přírody. Raději zavítali před promítací plátno, kde se díky úžasnému vyprávění Jany Wolfové nechali strhnout krásou Indonésie.

Budějcká Drbna byla nadšená počinem české teatroložky a tanečnice Jany Wolfové, která díky studijnímu pobytu v Indonesii, založila taneční skupinu Kintari, s jejíž pomocí získává peníze na podporu vzdělanosti dětí na Lomboku. Dobrovolníci z Čech tak mají šanci učit ve školách, které podporuje, anglický jazyk. Těšit se můžete na rozhovor s Janou o životě v Indonesii, tamních lidech, jejím životě i o možnosti dobrovolnictví, které se, v dnešní době, stává velmi oblíbenou formou cestování a poznávání jiných kultur.

Cestovatelský festival hostil také filmaře Václava Marhoula, Radku Podanou, Rudu Švaříčka či naši nejznámější lyžařku Kateřinu Neumannovou.  

 


 

Kam dál?

FILMOVÉ PREMIÉRY: Velmi dusný týden, kterému vévodí skličující Já,...

čtvrtek, 7. dubna 2016, 14:55

Nálož filmových premiér, na které můžete zajít do CineStaru už tento týden, je opravdu vydatná. Čeká nás pět filmů! Pojďme si je...

Na náměstí bude „panák“ a dostane „tisíc hlav“

čtvrtek, 7. dubna 2016, 13:55

V pátek dopoledne vznikne na náměstí Přemysla Otakara II. díky skoro tisícovce dětí z českobudějovických základních škol obří...

Music Club Lannova 33 nabídne v dubnu tři barevné party

středa, 6. dubna 2016, 19:19

Také duben bude mít v Music Clubu Lannova 33 své místo. Na programu je hned několik skvělých akcí, především pak barevné mejdany....

Zrekonstruované krumlovské kláštery získaly cenu Památka roku

středa, 6. dubna 2016, 10:28

Český Krumlov se může pochlubit dalším úspěchem. Za rozsáhlou rekonstrukci areálu klášterů minoritů a klarisek získal prestižní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.