Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Letní Přeštěnice už v dubnu v Café Klubu Slavie

 
čtvrtek, 31. března 2016, 11:22

V českobudějovickém hudebním klubu Café Klub Slavie proběhne 9. dubna jeden ze tří plánovaných WARM UP večírků k festivalu OAMF Přeštěnice. V průběhu večera postupně vystoupí Sabina Křováková se svou kapelou, ska-punková Peshata, Pražáci Covers for Lovers a plzeňská Znouzectnost. Hlavního pořadatele této akce jsme zeptali, podle jakých kritérii vybíral zúčastněné kapely.

„Protože se jedná o první ročník, rozhodli jsme se zalovit ve vodách kapel spřízněných s festivalem. OAMF Přeštěnice si navíc vždy zakládal na přátelské, pohodové až rodinné atmosféře. Takže hlavním kritériem bylo, aby si kapely ‚sedly‘, a aby vše probíhalo takzvaně na pohodu. Proto nemáme klasického headlinera, ani vyloženého outsidera. Z jihočeského regionu jsme vybrali veselou ska-punkovou kapelu Peshata, z těch známějších jmen pak legendu českého folk-punk-rocku, kapelu Znouzectnost. Lahůdkou především pro mužskou část publika by měla být zpěvačka Sabina Křováková, která po vítězství v talentové soutěži SuperStar neusnula na vavřínech, ale naopak se svou skupinou Sabina objíždí české kluby a festivaly. Samozřejmě nemůže chybět ani kapela Covers for Lovers, která v minulém roce složila pro festival hymnu,“ vysvětluje Aleš Uhlíř.

Pro prvních sto návštěvníků bude k dispozici hned u vstupu zcela zdarma výběrové festivalové CD, které vzniklo minulý rok u příležitosti patnáctiletého výročí festivalu v Přeštěnici. Za zmínku určitě stojí i možnost zakoupení lístků na letní Přeštěnice v akci 1+1 (tedy ke každému zakoupenému lístku bude další jeden zdarma). Tato akce je ovšem omezena pro prvních 20 zájemců na každém koncertu akcí Přeštěnice WARM UP 2016.

„Máme připravenou speciální stage a několik překvapení. Doufáme, že se nám podaří navodit stejně pohodovou atmosféru, jaká je každý rok nedílnou součástí festivalu v Přeštěnici. Doražte se přesvědčit na některý z warm up koncertů a nezapomeňte, že letos je OAMF Přeštěnice 24. a 25. června! Budeme se těšit!“ uzavírá Aleš Uhlíř.

Přeštěnice WARM UP 2016

26. 3. (sobota) - | Milevsko | KD | - TOTÁLNÍ NASAZENÍ | Peshata, Covers, Sabina
9. 4. (sobota)  - | České Budějovice | Café Klub Slávie | ZNC | Peshata, Covers, Sabina
22. 4. (pátek) - | Praha | Rock Café | ZNC | Peshata, Covers, Sabina

Soutěž o vstupenky na Přeštěnice WARM UP 2016 v Café Klubu Slavie (9. 4.)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou mohou dva čtenáři vyhrát dvě vstupenky na Přeštěnice WARM UP 2016 v Café Klubu Slavie. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do středeční 14. hodiny následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Oficiální písní je skladba Slunce nad Přeštěnicí. Správně je tedy odpověď C.

Dvě volné vstupenky vyhráli čtenáři Martin Křivský a Marie Švehlová. Blahopřejeme!

 


 

Kam dál?

K Lucemburskému roku se připojí Jindřichův Hradec, Landštejn, Nové...

čtvrtek, 31. března 2016, 09:49

Jako každý rok i letos mohou počítat návštěvníci jihočeských památek s bohatou nabídkou kulturních akcí. Na programu jsou jak...

SOUTĚŽ: Festival Kolem světa vás provede nejrůznějšími kouty Země

středa, 30. března 2016, 18:33

Na cestu kolem světa se budete moci koncem tohoto týdne vydat prostřednictvím přednášek v DK Metropol. V pátek a v sobotu zde...

Divadelní prohlídky pivovaru v historických kostýmech se budou...

středa, 30. března 2016, 11:11

Návštěvnické centrum Budějovického Budvaru připravilo v rámci loňských oslav 120. výročí založení pivovaru mimořádné divadelní...

Vstupenky na památky je možné kupovat v nové aplikaci

středa, 30. března 2016, 09:20

Nový webový informační portál s mobilní aplikací nabízí od letošní sezony oblíbený věrností program Klíč k památkám. Návštěvníci...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.