Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V sobotu na Hlubokou! Uskuteční se zde Velikonoce s Flopem aneb Den s 211 a Hitrádiem Faktor

 
pátek, 25. března 2016, 15:10

Chcete se dozvědět něco více o velikonočních tradicích? Tak to byste neměli v sobotu chybět v ZOO na Hluboké, kde proběhne akce s názvem Velikonoce v ZOO s Flopem aneb Den s 211 a Hitrádiem Faktor. Jak děti, tak dospělí se naučí plést pomlázku, malovat vajíčka nebo zdobit perníčky. Samozřejmostí budou i další tvořivé dílny.

Velikonoční tradice představí ve svých vystoupeních Blaťácký soubor ze Ševětína, který se snaží co nejvíce držet jihočeských folklórních tradic. Zůstává proto u klasických krojů a repertoáru. Ve dvou vstupech představí pásmo velikonočních zvyků a tradic. Součástí bude i Velikonoční jarmark.

Akcí budou provázet moderátoři Hitrádia Faktor - Matyáš Palkovič a Milan Džuba. O zahájení se zase postará hudební formace Hrajeto. Tři výteční harmonikáři dokážou zahrát téměř jakoukoliv píseň, kterou si budete přát. 

Hlavní hvězdou dne bude kapela Jelen a Kateřina Marie Tichá, ty není třeba představovat. Po roce se opět vrací do ZOO se svými novými i staršími hity. Hodinový koncert začíná v 16 hodin. 

Vystoupí i Tomáš Savka a Gábina Urbánková, sólisté Hudby Hradní stráže Praha. Ve svém vystoupení ve 13:45 představí průřez různými hudebními žánry. Navíc oba dva pojedou i speciálně vypraveným parním vlakem s historickými vozy pojmenovaným Tomáš a Gábina, který bude z Českých Budějovic vyjíždět v 10:50. Po jeho cestě tak i zazpívají.

Vlak zastaví na Hluboké, ale bude pokračovat přes Zliv až do Dívčic a zpět do Budějc. Na akci se parním vlakem můžete z Českých Budějovic dostat hned dvakrát. Druhý spoj totiž vyrazí z ČB ve 14:10 a končit bude na Hluboké ve 14:26 tak, abyste stihli koncert kapely Jelen. Zpět pojede vlak v 18 hodin. Jízdenka tam a zpátky pro dospělého stojí 80 korun, děti od 6 do 15 let pojedou za 40 korun a děti do 6 let úplně zdarma. Navíc v tento den mimořádně zastaví v Hluboké nad Vltavou i vybrané rychlíky. 

Celé odpoledne budou také probíhat ukázky zvířat a komentovaná krmení. Ke vstupence každý obdrží soutěžní lístek a může absolvovat několik stanovišť na Velikonoční stezce. Na každého pak čeká na konci sladká odměna. 

Více informací na:

www.zpmvcr.cz - pobočka České Budějovice,
www.hitradiofaktor.cz,
www.zoohluboka.cz,
www.cd.cz
a na facebookových profilech organizátorů

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Tradice se nemění. Velikonoční hrkači chodí Budějcemi i letos

pátek, 25. března 2016, 11:11

K Velikonocím patří nespočet dávných tradicí. Jednou z nich je i hrkání, které se pravidelně koná i v Budějcích. Také v letošním...

Hořický knižní bleší trh si nenechaly ujít dvě stovky čtenářů

pátek, 25. března 2016, 09:00

Deset malých černoušků, Na západní frontě klid, Mrtví se někdy vracejí... Leckdo může mít pochybnosti, zda se dá na knižních...

Do klubu K2 ve čtvrtek přijede časopis Playboy

čtvrtek, 24. března 2016, 14:33

Světově populární brand Playboy má i české zastoupení a míří do Českých Budějovic. S kráskami z předních obalů časopisů se ve...

Restaurovat se budou zámecké arkády v Jindřichově Hradci i Mincovna v...

čtvrtek, 24. března 2016, 09:06

Také v letošním roce se Národní památkový ústav na jihu Čech hodlá pustit do stavebně-investičních akcí. Pracovat se bude...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.