Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tradice se nemění. Velikonoční hrkači chodí Budějcemi i letos

pátek, 25. března 2016, 11:11

K Velikonocím patří nespočet dávných tradicí. Jednou z nich je i hrkání, které se pravidelně koná i v Budějcích. Také v letošním roce tak nechybí průvod hrkačů. Poprvé se na svou cestu vydali ve čtvrtek večer, poslední putování proběhne v neděli.

Hrkači nahrazují od čtvrtečního večera do sobotního poledne zvony, které během té doby v kostelech nezvoní. Ve městě však velikonoční hrkači budou chodit i v neděli. První páteční cestu už mají za sebou, ta druhá je naplánována na pravé poledne. Pokračovat se bude v 15:00 a 18:30.

 
Velikonoční hrkání 2016

Dnes večer prošel poprvé městem průvod hrkačů. Na část jejich cesty se můžete podívat v mém videu. A kdo je nestihl, nemusí zoufat. Hrkat budou až do neděle. Kdy přesně? To se podívejte do mých velikonočních tipů. :-)Více na: http://bit.ly/velikonocni_tipy

Zveřejnil(a) Budějcká Drbna dne 24. březen 2016

 

Tři skupiny vycházejí z Piaristického náměstí, jedna od Slavie. V pátek na Piarisťáku dojde i na zpěvy u rakve. Na náměstí se zase budou tesat kříže. V 19 hodin zahraje orchestr a sbor opery Jihočeského divadla v klášterním kostele Obětování Panny Marie.

V sobotu jsou v plánu už jen dvě hrkání. Na Bílou sobotu vyjde první průvod v 8 hodin, druhý přesně ve dvanáct. Večer se pak budou uklízet kříže. Úplně poslední cestou bude nedělní svatební průvod, který se dá do pohybu v pravé poledne. Svatba se poté bude odehrávat až do 17 hodin v Galerii Pod kamennou žábou. 

 
 

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Hořický knižní bleší trh si nenechaly ujít dvě stovky čtenářů

pátek, 25. března 2016, 09:00

Deset malých černoušků, Na západní frontě klid, Mrtví se někdy vracejí... Leckdo může mít pochybnosti, zda se dá na knižních...

Do klubu K2 ve čtvrtek přijede časopis Playboy

čtvrtek, 24. března 2016, 14:33

Světově populární brand Playboy má i české zastoupení a míří do Českých Budějovic. S kráskami z předních obalů časopisů se ve...

Restaurovat se budou zámecké arkády v Jindřichově Hradci i Mincovna v...

čtvrtek, 24. března 2016, 09:06

Také v letošním roce se Národní památkový ústav na jihu Čech hodlá pustit do stavebně-investičních akcí. Pracovat se bude...

VELIKONOČNÍ TIPY: Letošní Velikonoce budou patřit nejenom dětem, ale...

středa, 23. března 2016, 18:08

Hody, hody doprovody, dejte vejce malovaný. Nedáte-li malovaný, dejte aspoň bílý, slepička vám snese jiný. Tradiční velikonoční...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.