Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

University Band Contest zná své vítěze!

 
pátek, 18. března 2016, 13:35

Celostátní soutěž University Band Contest pro Jihočeský kraj má i letos vítěze. Je to kapela Quiet! Soutěže se zúčastnilo celkem šest kapel a ta nejlepší postoupila do celostátního kola. University Band Contest se pořádá od roku 2012 a již dvakrát se uskutečnila v klubu K2. Loňské kolo vyhrála kapela Náhodný Výběr.

 
University Band Contest 2016 - Vítěz kapela Quiet

University Band Contest 2016 / Děkujeme všem kapelám za účast a především divákům za skvělou atmosféru kterou vytvořili!

Zveřejnil(a) Klub K2 České Budejovice dne 13. březen 2016

 

Obě tyto kapely vystoupí již tento pátek v K2. Uslyšíte tedy momentální tvorbu mladých a nadějných kapel, které pravděpodobně ještě neřekly poslední slovo. Vstupné je symbolických 50 korun. 

Náhodný Výběr

Kapela původem ze Soběslavi vznikla v roce 2013. Zaměřuje se na styl pop-punk a právě nahrává své druhé CD. Chce s ním dokázat tolik, kolik jen bude možné. Kluci už hráli s kapelami jako je zakázanÝovoce, Rybičky 48 či Vypsaná fiXa Hrají je na několika českých rádiích. Náhodný Výběr už na svém kontě má i dva videoklipy. Parta spolu zažila spoustu věcí a hudbou si postupně plní své sny. 

Quiet 

Pět muzikantů z Českých Budějovic, kteří spolu hrají od roku 2012. Otírají se o styly jako pop, rock, alternative music, hip-hop nebo folk. Vše je završené slovenskými texty. Kapela za svoji existenci měla spousty EP, ať už klasické demo nahrávky, recesisticky laděnou píseň Prezident má swag, nebo písně ve spolupráci s 3P Crew (hip-hop). V roce 2015 však vydala své první oficiální album s názvem Vo svetle lámp, jehož písně tvoří nynější repertoár. Během loňského roku se kapela ukázala i jako support známých interpretů UDG, Voxel, zakázanÝovoce a zahrála si na kolínském festivalu Natruc. Na Vánoce vydala svůj první klip k písni Táto noc. V letošním roce byla kapela přizvána na koncertní tour po České republice s kapelou Liwid.

 


 

Kam dál?

IGY plné sladkostí! Čokoládový Festival potrvá od pátku do neděle

pátek, 18. března 2016, 11:21

Do obchodního centra IGY Centrum zamíří všichni milovníci čokolády. Od pátku 18. do neděle 20. března 2016 se zde uskuteční...

Sobota v Café Klubu Slavie znamená lahůdku v podobě koncertu Mustang...

čtvrtek, 17. března 2016, 16:14

V sobotu 19. března vypukne ve 20:00 v Café Klubu Slavie souboj titánů! Dvě legendární kapely na jednom pódiu a v jeden večer....

Výstava draků a drakobijců exkluzivně v Budějcích

čtvrtek, 17. března 2016, 08:50

Do Českých Budějovic přichází výstava, kterou budou milovat nejen děti. Draci a drakobijci zvou do svého fantazijního světa...

Das ist mein Land, říká svou výstavou v Galerii Mariánská umělec...

středa, 16. března 2016, 13:11

Jihočeský výtvarník Roman Franta otevře v příštím týdnu v Galerii Mariánská výstavu s názvem Das ist mein Land. Je ukázkou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.