Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hudba srdce z nitra argentinského skladatele bude znít Budějcemi

 
středa, 9. března 2016, 06:11

Operní soubor Jihočeského divadla chystá pod taktovkou argentinského tenoristy a hudebního skladatele Josého Cury originální program, který budou tvořit dvě duchovní skladby. V rámci koncertu Hudba srdce bude uvedeno dvojí Magnificat - chvalozpěv Panny Marie.

Duchovní hudba ukáže svou sílu v pátek a v sobotu od 20 hodin na půdě katedrály sv. Mikuláše v Českých Budějovicích. Světová premiéra skladby Magnificat, Annus Marianus zazněla poprvé o Velikonocích třetího dubna minulého roku v Teatro Massimo Bellini v Catanii na Sicílii, kde ji sám maestro dirigoval. Ve druhé části pak zazní Magnificat D dur. Orchestr opery Jihočeského divadla se stává třetím tělesem, které interpretuje rané Curovo dílo.

Bach/ Cura - Magnificat ve sv. Mikuláši

Zdraví vás José Cura. Naviděnou v katedrále sv.Mikuláše 11. a 12.3.

Zveřejnil(a) Jihočeské divadlo / Balet, Činohra, Loutkohra, Opera dne 1. březen 2016

José Cura je nejenom známý argentinský pěvec, ale i dirigent, fotograf, režisér, scénograf a skladatel. V katedrále sv. Mikuláše poprvé představil svou ranou skladbu Stabat mater dall'oratorio „Ecce homo“, kterou za jeho přítomnosti dirigoval v roce 2014 Mario De Rose. 

V rámci tohoto koncertního večera budou účinkovat sólisté Maria Bisso, Marie Fajtová, Petra Perla Nôtová, Jana Horáková Levicová, Jaromír Nosek a Aleš Voráček. Spolu s nimi vystoupí i dětský pěvecký sbor Canzonetta pod vedením Petry Nové. 

Bach, Cura - Magnificat (zkouška)

zkouška (8.3. - den druhý) koncertu Bach/Cura - Magnificat, orchestr a smíšený sbor, diriguje J.Cura. ( a je přísný:-)http://jihoceskedivadlo.cz/porad/2012-magnificat---hudba-srdce

Zveřejnil(a) Jihočeské divadlo / Balet, Činohra, Loutkohra, Opera dne 9. březen 2016

Napsala Alena Voglová | Foto Jihočeské divadlo/Michal Siroň
 


 

Kam dál?

Režisérka filmu o graffiti writerkách: V graffiti je těžké se...

úterý, 8. března 2016, 18:57

Ženy a graffiti? Může se zdát, že nic zvláštního, ale faktem je, že v této komunitě dominují hlavně muži. Pražská režisérka Sany...

SOUTĚŽ: Ve Steeple Bumpleigh to vře. Zavolejte Jeevese!

úterý, 8. března 2016, 16:49

Jeeves, stejně jako Saturnin, má zvládnout vše - milostné eskapády svého mladého pána Bertieho, tajné obchodní transakce jeho...

Kdo je na tahu? Přece Karel!

úterý, 8. března 2016, 13:36

Soubor Malého divadla uvede k příležitosti sedmistého výročí narození Karla IV. inscenaci Petra Haška a Heleny Kebrtové s názvem...

KULTURNÍ TIPY: Festivaly Jeden svět, ProTibet i oslavy výročí...

úterý, 8. března 2016, 07:13

Jaro se neodvratně blíží i do jihočeské metropole. Večery jsou však stále chladné, a tak vyrazte na jednu z akcí, kterou tento...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.