Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kdo je na tahu? Přece Karel!

 
úterý, 8. března 2016, 13:36

Soubor Malého divadla uvede k příležitosti sedmistého výročí narození Karla IV. inscenaci Petra Haška a Heleny Kebrtové s názvem Karel – táta vlasti. Jihočeské divadlo se tak připojí k akcím pořádaným po celé České republice v rámci této významné události.

Hra Karel - táta vlasti zavede malé diváky do doby vrcholné gotiky. Ovšem má to jeden háček. Karel čtvrtý je stejně starý jako sami návštěvníci divadla a jen díky své nezměrné fantazii a hravosti se na čas stane nejmocnějším mužem Evropy.

Inscenace je určena věkové kategorii dětí od osmi let. Kombinuje hru živých herců a loutek. Prostředí je dokresleno barevně umírněnou animací, kterou má na svědomí Marie Jarošová.

Autoři hry Petr Hašek a Helena Kebrtová se nechali inspirovat nejenom českými dějinami, ale i deskovými hrami typu Talisman a Carcassonne. Představují panovníka hlavně jako vzor, kterému nechybí laskavost a moudrost a vyjadřují se také k současné situaci, kdy poukazují na důležitost výběru představitele našeho státu.

V hlavních rolích se představí Budlana Baldanová, Jan Hönig, Dana Chroustová, Denisa Posekaná, Lucie Škodová a Petr Šmíd.

Premiéra představení je nachystána na středu od 18:30. Další představení můžete navštívit 12. a 16. března či 14. května, což je i den narození Karla IV. 

 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Festivaly Jeden svět, ProTibet i oslavy výročí...

úterý, 8. března 2016, 07:13

Jaro se neodvratně blíží i do jihočeské metropole. Večery jsou však stále chladné, a tak vyrazte na jednu z akcí, kterou tento...

RECENZE: Mrazení v zádech, naježené chlupy, maximální euforie. V...

úterý, 8. března 2016, 07:12

Stromboli v Českých Budějovicích? Ještě před několika lety pouhý sen, v roce 2016 realita. Kapela v čele s Michalem Pavlíčkem si...

SOUTĚŽ: Tradiční výstava orchidejí po roce rozzáří DK Metropol

pondělí, 7. března 2016, 16:32

Opět po roce můžete vyrazit do DK Metropol, kde bude od 11. března do 20. března k vidění Prodejní výstava orchidejí. Můžete...

SOUTĚŽ: Vojta Dyk uvede v Budějcích nové nastudování Bernsteinovy Mše

pondělí, 7. března 2016, 16:01

Budějcká kulturní scéna zažije tento týden jednu z největších akcí tohoto roku. Ve čtvrtek 10. března totiž na výstavišti uvede...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.