Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vedení města navrhlo kvůli loňskému finále snížit dotaci Budějovickému Majálesu na další ročník

 
pátek, 4. března 2016, 16:17

Rada města doporučila zastupitelstvu schválit neinvestiční dotaci ve výši 250 tisíc korun pro další ročník Budějovického Majálesu. Vedení radnice tak snížilo poskytnutou částku pro uspořádání studentské akce s obrovským kulturním přesahem.

„Je to méně než v předchozích letech. V loňském roce to navíc bylo atypické, protože byly oslavy 750 let města,“ zmínil primátor města Jiří Svoboda. Právě v roce 2015 byla schválena dotace ve výši 400 tisíc korun, předtím šlo o částku 300 tisíc korun.

Proč se Rada města usnesla na snížení částky? Za následek to má hlavně závěr loňského ročníku, při kterém došlo k volbě krále prostřednictvím střelby z paintballových zbraní do jednotlivých kandidátů. Ty pak museli záchranáři na místě ošetřovat. Organizátoři se za incident okamžitě omluvili a litovali jej.

ČTĚTE TAKÉ: Volba krále, nebo nezodpovědnost organizátorů?

Přesto jim ho už však nikdo z trika neodpáře. „Nemyslím si, že by mělo město podporovat takové finále. Nelze to ale shrnout jen do něj, jde o rozsáhlou akci. Jednotlivé části byly zdařilé, navštěvované a pro město je to významná akce,“ doplnil Svoboda. Přiznal však, že zastupitelstvo může doporučení Rady města na svém dalším zasedání ještě zvrátit.

Jenže organizátoři Budějovického Majálesu se s tímto rozhodnutím ne zcela smířili a reagovali na navržené snížení částky podrážděně. „Dobrá práce. Taková slova jsme sice od současného vedení města nikdy neslyšeli, ale zhodnocení naší práce se přeci jen dostavilo. Rada města rozhodla o částečném snížení příspěvku festivalu,“ stojí v příspěvku facebookové stránky akce.

 

"Dobrá práce". Taková slova jsme sice od současného vedení města nikdy neslyšeli, ale zhodnocení naší práce se přeci jen...

Zveřejnil(a) Budějovický Majáles dne 3. březen 2016

 

Lidé okolo Budějovického Majálesu prý podnikli veškeré kroky k nápravě a vysvětlení nabídli i městu. „Ale ti již od počátku nejevili o jakoukoliv bližší komunikaci zájem. Tento argument se nám proto zdá jako zástupný, i vzhledem ke kontextu dalších úspor města v rozpočtu na kulturu,“ dodávají organizátoři ve vyjádření.

A tak nezbývá jen čekat, s jakým programem se Budějovický Majáles 2016 ve druhé polovině května představí. Největší studentský neziskový festival v České republice bude mít určitě co nabídnout i za dotaci ve výši čtvrt milionu korun. 

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

FILMOVÉ PREMIÉRY: Přejeme klidné spaní, Polednice je již za dveřmi

čtvrtek, 3. března 2016, 16:48

Hned na tři zajímavé filmové premiéry můžete od dnešního dne vyrazit do CineStaru! Řeč je o filmech Ave, Caesar!, Polednice a...

Stále energický Scooter roztančí České Budějovice!

středa, 2. března 2016, 18:30

Scooter, který zaparkuje 11. června v areálu Výstaviště České Budějovice, je skvělý stroj. Není to ale lehká elegantní italská...

Hudba Praha band přijíždí do Českých Budějovic!

středa, 2. března 2016, 09:54

Hudba Praha Band oznamuje své vůbec první turné s názvem V pivu je totiž bůh... Turné odstartuje právě 11. března v Českých...

Coco Jambo vystoupí v březnu v Music Clubu Lannova

úterý, 1. března 2016, 11:34

Ani v březnu nebude chybět našlapaný program Music Clubu Lannova 33. Hned v pátek se rozjede Maxiparty s DJ Ceyneckem, která bude...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.