Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

A SweetWater Trick? jsou mrtví, přivítejte kapelu Alike

 
neděle, 21. února 2016, 10:07

Nikde žádná oficiální zmínka, ale štěbetají si o tom snad i ti pomyslní ptáčci na střeše. Velešínští A SweetWater Trick? jsou po více než deseti letech minulostí. Alespoň tedy zčásti. Kluci spolu pokračují dál – v rozšířené sestavě a s novým názvem Alike. Proč? Odpovědi jsme hledali u baskytaristy Jirky Jantače.

Je pravdou, že jsou A SweetWater Trick? minulostí? Proč jste se rozhodli pro tak radikální změnu?

Musím říct, že po delším přemýšlení a docela radikálních změnách v kapele jsme se rozhodli, že změníme název a o trochu více ho zjednodušíme, aby se lépe vyslovoval a lépe se pamatoval. Vznikla tak kapela Alike.  Přišli noví kytaristé Henrich Lendacký a Roman Knop z dnes již neexistujících X-Left to Die a frontman Kája, který hrál na kytaru a zpíval, dnes už jen zpívá.

Nemrzí tě trošku, že jste zahodili něco, co jste dlouhé roky budovali? Že jste se vlastně vědomě postavili zpět na startovní pásku?

Nemrzí. Jistě jsme cítili nějaký posun, více se hrálo, více jsme se dostávali do povědomí… Nicméně, myslíme si, že si nás lidé najdou. V podstatě pokračujeme dál jen pod jiným názvem. Malinko zpřístupníme hudbu, tak aby byla srozumitelná pro každého, ale řekl bych, že stále budeme víceméně znít jako A SweetWater Trick?  Asi jsme potřebovali, nebo potřebujeme nové výzvy. Proto ta změna.

Je tedy mezi kapelami výraznější rozdíl?

Alike je rozdílná kapela v tom, že máme více členů a více se budeme soustředit na melodické linky naší tvorby. Věříme i ve více fanoušků, pro které to vlastně děláme. Stejně tak ve více zajímavějších akcí. Již  je něco v přípravě a potvrzené, ale to si zatím nechám pro sebe. Sledujte naše stránky, kde se vše dozvíte.

Dá se předpokládat, že v repertoáru zůstanou některé skladby z éry A SweetWater Trick?

Ano, máme tam pár skladeb, které fungují docela dobře, a i z nostalgie si je necháme. To ale neznamená, že netvoříme nové věci. Naopak s příchodem kytaristy Romana se začalo tvořit téměř okamžitě a rozhodně se máte na co těšit.

Co nás tedy nyní čeká? První demo? Klip? Nebo rovnou album?

Určitě se letos dočkáme klipu a několika singlů. Nechci moc prozrazovat, ale pokud to vyjde, mohlo by se dokončit i další album. Uvidíme, nechme se překvapit. Každopádně můžu slíbit klip a merchandise.

Koncertní premiéra už je naplánována?

Alike vlastně již první koncert má za sebou a další akce jsou naplánované. Pro našince se v nejbližší době objevíme v Českých Budějovicích - 26. března ve Fabrice. Další akce budou na našich stránkách, kde jednotlivé zastávky zveřejníme. Koncerty určitě budou stát za zvážení návštěvy.

Zůstává i nadále tvůrčí stránka na Karlovi, který byl doposud vůdčí osobností kapely?

Tvůrčí stránka se nám rozdělila mezi Romana a Karla. Chci poděkovat Romanovi, že se rozhodl mezi nás přijít a hrát s námi, protože není legrace jezdit z Chomutova do Velešína na zkoušky. I přesto spolupráce funguje. Roman se zapojil okamžitě, i díky němu máme připravené nové skladby, které budeme postupně vypouštět do éteru. Jak říkám, spolupráce Káji a Romana funguje moc dobře.

 


 

Kam dál?

ARTHEMION: Pocit z prvního demíčka? Obrovské nadšení!

sobota, 20. února 2016, 14:34

Před několika dny jste si mohli na Budějcké Drbně přečíst recenzi na debutové demo písecké kapely Arthemion. Nahrávka nás...

FOTO: Tydýt bavil Café Klub Slavie. Na stojáka se vrátilo do Budějc

pátek, 19. února 2016, 16:09

Několik týdnů dopředu bylo vyprodáno. Nebylo divu, do Českých Budějovic v rámci stand-up comedy show přijel finalista posledního...

Víkend bude v hudebním klubu K2 znovu nabitý

pátek, 19. února 2016, 12:01

Další pořádnou hudební nálož si pro tento pátek a sobotu nachystal klub K2 na Sokolském ostrově. V pátek večer vystoupí...

KAM NA PRÁZDNINY: Co dělat s dětmi v Budějcích o jarních prázdninách?

čtvrtek, 18. února 2016, 16:34

Jarní prázdniny v jihočeské metropoli letos vyšly na 22. až 28. února. Nebojte se, že by vaši školáci neměli co dělat a proseděli...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.