Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Víkend bude v hudebním klubu K2 znovu nabitý

 
pátek, 19. února 2016, 12:01

Další pořádnou hudební nálož si pro tento pátek a sobotu nachystal klub K2 na Sokolském ostrově. V pátek večer vystoupí britsko-česká kapela The Chancers, které budou předskakovat The Beautifuls. Sobota nabízí návrat do historie - konkrétně do devadesátých let.

Pátek 19. února

Do Českých Budějovice přiveze své nové album kapela The Chancers. Je to jedna z nejdéle působících domácích kapel, které vycházejí z žánru ska. Dodneška mají na kontě čtyři alba, účastnili se mnoha mezinárodních kompilacích a koncertují po celé Evropě.

Na scéně se tato mezinárodní britsko-česká skupina se sídlem v Praze pohybuje od roku 1998. Jejich směsice žánrů se základem v britském hnutí 2tone si rychle získávala pozornost domácího i zahraničního klubového publika.

Jak šel čas, kapela si postupně vybudovala hudební zázemí nejen v České republice a Slovensku, ale i v Německu, Francii, Švýcarsku, Chorvatsku, Rakousku, Maďarsku a Velké Británii.

Jejich první album Rudeboy Polka (vydané v roce 2001 na vlastním labelu) se přes poněkud dřevní a demáčový zvuk dočkalo pozitivních recenzí prakticky ve všech domácích hudebních časopisech, o řadě evropských i amerických ska fanoušcích nemluvě.

O rok později vydali The Chancers u příležitosti evropského turné pětipísňový singl Teach The Rich, na němž se objevily remixy od Nana Zorin a DJ Wiche. EP bylo také zvoleno singlem měsíce v časopisech Show! a Rock & Pop. Tím The Chancers nejlépe vyjádřili svojí hudební filozofii - nebát se vystupovat i mimo rigidní pravidla žánru ska a s offbeatovým zvukem více experimentovat.

Nyní kapela přiváží do Budějovic novou desku s názvem Trigger Warning. Jako předkapelu uslyšíte The Beautifuls. K2 klub tedy nabídne velice kulturní vyžití na páteční noc.

Sobota 20. února

Klubová noc s názvem devadesátky. Pravidelně každou třetí sobotu v klubu K2 můžete zažít večer, kde se hraje pouze světová hudba 90. let. Zazní jak rockové hity, tak především taneční záležitosti, jako třeba DJ Bobo, Alphaville, Scooter, Twenty 2 seven, Dr. Alban a nespočet dalších. Hrát bude zkušený táborský DJ Daniel Čechtický, který je ve svém oboru opravdový profík. Devadesátými léty si prošel jako DJ a dodnes se živí jako moderátor kulturních akcí. 

 


 

Kam dál?

KAM NA PRÁZDNINY: Co dělat s dětmi v Budějcích o jarních prázdninách?

čtvrtek, 18. února 2016, 16:34

Jarní prázdniny v jihočeské metropoli letos vyšly na 22. až 28. února. Nebojte se, že by vaši školáci neměli co dělat a proseděli...

B-Complex: Jako žena se cítím šťastněji

čtvrtek, 18. února 2016, 15:14

Světově uznávaný DJ B-Complex už zítra rozparádí Budějčáky! Večer zahraje v Café Klubu Slavie na akci Gangster Trippin. Jako...

RECENZE: Písečtí Arthemion zní na svém debutovém demu odhodlaně

čtvrtek, 18. února 2016, 11:36

Mám vždycky radost, když vidím kapelu, nebo obecně umělce, který má snahu se neustále vyvíjet a pracovat na sobě. Který neusne...

Ozvěny loňského festivalu Touch the Music - Music the Art of the Soul...

středa, 17. února 2016, 14:55

V Českých Budějovicích na Sokolském ostrově proběhl od 24. do 30. srpna 2015 mezinárodní hudební festival Touch the Music - Music...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.