Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

B-Complex: Jako žena se cítím šťastněji

 
čtvrtek, 18. února 2016, 15:14

Světově uznávaný DJ B-Complex už zítra rozparádí Budějčáky! Večer zahraje v Café Klubu Slavie na akci Gangster Trippin. Jako support se představí například HellSmith, Johny Player či dvojice Fury & Weed. Na co se můžete těšit? Co všechno už má B-Complex za sebou? Co znamená Bi-Gender, což je termín, který se ohledně tohoto umělce (či umělkyně) často skloňuje? Přinášíme vám rozhovor s touto nepřehlédnutelnou a významnou osobností taneční scény.

Co jste si pro Budějčáky nachystala? Na co se můžeme těšit?
Na Budějce se už těším. S Ottou Kovaříkem se známe už několik let a vím, že pro své lidi vždy chystá top akce. DJ se může plně soustředit jen na svůj výkon. Chystám se zahrát poměrně tvrdý set, také klasiky spolu s mými skladbami a novinkami.

Máte zkušenost s mejdany po celém světě. Na jakých místech se lidé dokážou nejvíc rozdivočet?
Většinou na místech, kde párty nebývá každý pátek, a proto si jich váží víc. Důležité ale vždy je, aby DJ zahrál poctivě a mělo to hlavu a patu. Poté se může stát, že lidé nadšením pomalu bourají stage. Nechci machrovat, kde všude jsem hrál, šílený crowd můžu mít i na východním Slovensku, například v Snině.

A jak jsou na tom Češi? Umí si užít skvělou párty?
Češi i Moraváci jsou super, je to d&b národ, což jen dokazuje úspěšný Let It Roll projekt. Dokáží ocenit dobré mixy a mají přehled.

Můžete zavzpomínat na největší akci, kterou jste kdy zažila?
Největšími akcemi bývají festivaly, hrála jsem například na Global Gathering v Anglii, nebo na letním turné v Austrálii. Z klubových eventů byl největší asi v Brixton Academy, kde bylo zhruba pět tisíc lidí.

Trošku osobní otázka, ale nedá mi to... Na internetu se dá dočíst, že jste takzvaný Bi-Gender. Co to vlastně znamená? Co si pod tím můžeme představit?
Že je ve mně žena, jsem věděla odmalička, ale vzhledem k tomu, že je toto téma tabu, trvalo mi nějaký čas zjistit, o co jde. Také nalézt odvahu být sama sebou. Bi-Gender by se dalo zjednodušeně popsat jako dvojrodová osoba - cítíte se být mužem i ženou. U mě se potom liší prezentace podle toho, jak jsem oblečená a jak se prezentuji. Jsem buď Maťo, nebo Matia. Nerada se cítím být někde mezi a zároveň se jako žena cítím šťastněji.

Na závěr... Mohla byste dát nějakou radu začínajícím DJ's, čemu se vyvarovat? Na co si dávat pozor, na čem pracovat. Je dnes těžké se jako DJ prosadit?
Buďte sami sebou, nespěchejte a snažte se věnovat také produkci. Jak se chcete prosadit bez produkce, nepůjde to. Nekopírujte trendy jen proto, abyste se nejrychleji někam dostali. Když to budete dělat poctivě a trpělivě, úspěch si vás najde sám. Najděte si partu producentů a DJ's na podobné úrovni, sdílejte svou tvorbu, pomáhejte si a snažte se vytvořit toho co nejvíc. Nezasekněte se na jedné až dvou věcích, které se snažíte dovést k dokonalost.

 


 

Kam dál?

RECENZE: Písečtí Arthemion zní na svém debutovém demu odhodlaně

čtvrtek, 18. února 2016, 11:36

Mám vždycky radost, když vidím kapelu, nebo obecně umělce, který má snahu se neustále vyvíjet a pracovat na sobě. Který neusne...

Ozvěny loňského festivalu Touch the Music - Music the Art of the Soul...

středa, 17. února 2016, 14:55

V Českých Budějovicích na Sokolském ostrově proběhl od 24. do 30. srpna 2015 mezinárodní hudební festival Touch the Music - Music...

Jihočeské divadlo připravilo inscenaci Shakespeare v Hollywoodu

středa, 17. února 2016, 08:46

Návrat do 30. let minulého století nabídne ironická komedie Shakespeare v Hollywoodu, jejíž premiéru činohra Jihočeského divadla...

KULTURNÍ TIPY: Dny slovenské kultury navštíví ochotnické divadlo i...

úterý, 16. února 2016, 13:53

Užijte si rozmanitou kulturní nabídku tohoto týdne, který provází Dny slovenské kultury. České Budějovice a Hluboká nad Vltavou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.