Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

RECENZE: Písečtí Arthemion zní na svém debutovém demu odhodlaně

 
čtvrtek, 18. února 2016, 11:36

Mám vždycky radost, když vidím kapelu, nebo obecně umělce, který má snahu se neustále vyvíjet a pracovat na sobě. Který neusne hned na startu… Písečtí Arthemion jsou přesně tím souborem, což dokládá jejich debutové demo, které vyšlo před několika týdny.

První krůčky této kapely byly plné odhodlání, bylo evidentní, že se Arthemion hodlají rvát o přízeň fanoušků. Hudebně se však jednalo spíše o průměr, který sice dokázal na koncertech zabavit, ale žádné výraznější emoce nevzbuzoval. Dnes je situace jiná. Z Arthemion poměrně rychle vyrostla kapela, která vzbuzuje naděje.

Co si budeme povídat, jihočeská metalová scéna v posledních letech spíše stagnuje. Je proto dobře, když se občas objeví soubor, na který je třeba nasměrovat pozornost. Arthemion na svém čtyřskladbovém demíčku mají tah na bránu, nabízí povedené melodie, zajímavé momenty... Skladby zní vyrovnaně a vyspěle. Skvěle připravují půdu pro případnou dlouhohrající desku.

Nejdominantnějším nástrojem jsou paradoxně klávesy, které jinak tvrdý metal otupují a přibližují širšímu obecenstvu. Je slyšet, že klávesák Martin dokáže pracovat s rozmáchlými plochami, leckdy zachází až kamsi do oblasti filmové hudby. Možná se klávesy občas dotknout patosu, ale jako celek jsou nejzajímavějším prvkem kapely Arthemion, ačkoliv věřím, že ne každému sednou.

O pozornost se hlásí také zpěvačka Eva, která využívá rozmanitý hlasový rejstřík. Nejpřesvědčivější je ale v agresivní poloze, ve které bych klidně zůstal po celou hrací dobu. Pravdou je, že je dnes z ženského agresivního vokálu maličko trend, který přiživuje velká obliba Arch Enemy, ale v případě Arthemion si myslím, že je vše v pořádku.

Demo je podařené i po zvukové stránce, kapela se svěřila do rukou Honzy Kapáka a jeho Hellsoundu, což byla samozřejmě dobrá volba. Hellsound je už dlouhé roky zárukou kvality.

Před Arthemion je ještě dlouhá cesta. Pokud budeme brát Demo 2015 jako první výraznější vykročení, je třeba dodat, že kapela vyrazila správnou nohou. Těším se na dlouhohrající desku!

Budějcká Drbna hodnotí: 70 %

 


 

Kam dál?

Ozvěny loňského festivalu Touch the Music - Music the Art of the Soul...

středa, 17. února 2016, 14:55

V Českých Budějovicích na Sokolském ostrově proběhl od 24. do 30. srpna 2015 mezinárodní hudební festival Touch the Music - Music...

Jihočeské divadlo připravilo inscenaci Shakespeare v Hollywoodu

středa, 17. února 2016, 08:46

Návrat do 30. let minulého století nabídne ironická komedie Shakespeare v Hollywoodu, jejíž premiéru činohra Jihočeského divadla...

KULTURNÍ TIPY: Dny slovenské kultury navštíví ochotnické divadlo i...

úterý, 16. února 2016, 13:53

Užijte si rozmanitou kulturní nabídku tohoto týdne, který provází Dny slovenské kultury. České Budějovice a Hluboká nad Vltavou...

RECENZE: Jestli chcete holý zadek Ryana Reynoldse viděti, na...

úterý, 16. února 2016, 08:36

Smršť vtipu a ironických poznámek. Takový je režisérský debut Tima Millera, Deadpool. Režisér předtím tvořil jen krátkometrážní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.