Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeské divadlo připravilo inscenaci Shakespeare v Hollywoodu

 
středa, 17. února 2016, 08:46

Návrat do 30. let minulého století nabídne ironická komedie Shakespeare v Hollywoodu, jejíž premiéru činohra Jihočeského divadla představí v pátek 19. února. Příběh hry Kenna Ludwiga vychází ze Shakespearova Snu noci svatojánské a spojuje klasické prvky s prostředím Hollywoodu 30. let.

„Komedie si pohrává s některými fakty i historickými postavami. Ve 30. letech totiž Hollywood objevil Shakespeara, natočil několik jeho her a jednou z nich byl Sen noci svatojánské, kterou natočil slavný režisér Max Reinhardt,“ uvedla dramaturgyně Olga Šubrtová.

Podle tvůrců nemá tato komedie větší umělecké ambice, jejím posláním je především pobavit. „Je velmi náročná v tom, že jednak tam hraje množství lidí, je to za sebou sled mnoha scén v nejrůznějších prostředích a hlavně se tam odehrávají kouzla,“ řekla režisérka Jana Kališová. Ta hru připravila už v roce 2006 v Divadle Na Vinohradech.

Hlavní roli v Shakespearovi v Hollywoodu v Jihočeském divadle vytvořil Viktor Limr. Soubor hru připravil u příležitosti Shakespearova roku, který připomíná, že letos uplyne 400 let od úmrtí anglického básníka a dramatika.

Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Dny slovenské kultury navštíví ochotnické divadlo i...

úterý, 16. února 2016, 13:53

Užijte si rozmanitou kulturní nabídku tohoto týdne, který provází Dny slovenské kultury. České Budějovice a Hluboká nad Vltavou...

RECENZE: Jestli chcete holý zadek Ryana Reynoldse viděti, na...

úterý, 16. února 2016, 08:36

Smršť vtipu a ironických poznámek. Takový je režisérský debut Tima Millera, Deadpool. Režisér předtím tvořil jen krátkometrážní...

FOTO: Jihočeský ples přitáhl Brazílii do jižních Čech. Právem byl...

pondělí, 15. února 2016, 17:57

Že bude patřit Jihočeský ples k tomu nejlepšímu, co letošní plesová sezona nabídne, se dalo čekat. U většiny lidí však překonal...

Volejbalový ples se blíží. Zbývá posledních pár lístků

pondělí, 15. února 2016, 10:49

Plesová sezona je v plném proudu a během ní někteří vytahují obleky ze skříně i víc než jedenkrát. I letos dá těmto lidem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.