Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pavel Šporcl vystoupil ve slavné Carnegie Hall v New Yorku

 
neděle, 14. února 2016, 07:11

Budějcký rodák, který se velkou měrou zasloužil o rozšíření klasické hudby v Čechách, dosáhl mety nejvyšší. Se svými modrými houslemi vystoupal na hudební Olymp, když zahrál v hlavním sále newyorské Carnegie Hall.

Pavel Šporcl společně s New England Symphonic Ensamble předvedl před náročným publikem Mendelssohnův koncert e moll pro housle a orchestr. Koncert se konal v hlavním sále Isaac Stern Auditorium. Pro každého umělce je vystoupení na této scéně obrovským úspěchem a především ctí.

Zahrát si v Carnegie Hall není jen tak. O každém vystoupení totiž musí rozhodnout umělecká rada, která hodnotí vhodnost každého, kdo by chtěl vystoupit na legendárních prknech. Česká stopa je však v této síni velice patrná. Nejhlubší otisk je již z roku 1893, kdy zde byla uvedena Dvořákova Symfonie č. 9, která byla vůbec prvním dílem, jehož světová premiéra se odehrála v Carnegie Hall.

Mezi další české umělce, kteří v Carnegie Hall vystoupili, patří například houslista Josef Suk, pěvkyně Dagmar Pecková, Eva Urbanová, Kühnův dětský sbor, ale i Karel Gott, Helena Vondráčková nebo slovenská kapela Elán.

Dále má Pavel Šporcl v plánu nahrát nové CD, které se bude od jeho předchozích počinů lišit. Zřejmě totiž půjde o první čistě vánoční album skládající se z upravených slavných koled. Držíme tedy budějckému rodákovi palce.

 

 

☺☺☺

Zveřejnil(a) Pavel Šporcl dne 13. únor 2016

 

Napsal Jaroslav Pešek | Foto pavelsporcl.com
 


 

Kam dál?

Salesiáni hráli v KD Vltava až do rána

sobota, 13. února 2016, 14:01

I po čtvrt století salesiáni ukázali, že mají návštěvníkům plesové zábavy v Českých Budějovicích stále co nabídnout. Kvalita...

Jiří Kracl: Zatahování politiky do muziky bylo výsadou Karla Kryla, u...

sobota, 13. února 2016, 13:11

Po vystoupení se rozloučil zdvihnutím pravačky a zadělal si tak na obrovské problémy. Na bývalého zpěváka legendární Pantery -...

Slovenská kultura míří do Budějc. Sedmnáctý ročník akce začíná v pátek

čtvrtek, 11. února 2016, 16:47

Na devět dní znovu dýchne na Budějce „československá atmosféra“. V krajské metropoli začíná v pátek 12. února další ročník...

V Českém Krumlově chtějí regulovat pouliční umělce

čtvrtek, 11. února 2016, 10:21

Český Krumlov se chystá regulovat činnost pouličních umělců, takzvaný busking. Přibývají totiž podle radnice stížnosti od...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.