Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Masopustní průvod prošel Černou v Pošumaví již popáté

čtvrtek, 4. února 2016, 09:54

Před lety to byla novinka, o které se nevědělo, jak se u lidí ujme, dnes je to tradice, na kterou se snad každý těší. Masopust v Černé v Pošumaví oslavil v sobotu 30. ledna páté výročí. A opět pobavil a potěšil.

Stejně jako v předchozích letech masopustní veselí odstartovalo před obecním úřadem, kam koledníci přišli požádat starostku Černé v Pošumaví Irenu Pekárkovou o právo projít obcí v masopustním průvodu. Zatančili několik koleček a po zhruba půl hodině již průvod pokračoval k jednotlivým domům.

Byla to legrace, kterou si užili jak koledníci, tak lidé, které maškary navštívily. Za zmínku určitě stojí, že masopustní průvod projde Černou v Pošumaví opět v úterý 9. února. Tentokrát však v maskách nebudou dospělí, nýbrž dětičky z místní mateřinky. I ony začnou před obecním úřadem, kde jim právo udělí starostka obce. Poté se vydají do horní části Černé v Pošumaví a následně do dolní.

Masopust místní školky je již tradicí, letos se uskuteční pošesté.

Hořice na Šumavě

Masopust v Černé v Pošumaví se nechal před pěti lety inspirovat v Hořicích na Šumavě. Tamní kamarádi organizátorům z Černé v začátcích velmi pomohli. V Hořicích na Šumavě se letošní masopust uskuteční v sobotu 6. února. Koledníci se sejdou v sále kulturního domu v sedm hodin ráno a už o hodinu později požádají starostu o povolení koledovat. Na programu bude také návštěva osad, kam vyrazí slaměná koleda. Celý den samozřejmě završí zábava, na které zahraje kapela Takton.

 
 
 


 

Kam dál?

Valentýnská párty bude hřebem únorového programu v Music Clubu...

úterý, 2. února 2016, 16:15

Nový Music Club Lannova 33 je v provozu teprve od listopadu loňského roku, každý měsíc však nabízí velmi bohatý program. Na...

KULTURNÍ TIPY: Týden vyvrcholí dvojkoncertem kapely Čechomor a...

úterý, 2. února 2016, 12:33

Začátek února v Českých Budějovicích patří hudebním koncertům, muzikálu i baletu. Středeční dvojkoncert kapely Čechomor v Café...

SOUTĚŽ: Zakletý princ byl populární operou, v Budějcích se hrál už na...

pondělí, 1. února 2016, 15:05

Zakletý princ byl ve své době populární operou. V Českých Budějovicích se hrál už v roce 1897, v podání plzeňského divadla....

Jindřichův Hradec bude bojovat o titul Historické město 2015

neděle, 31. ledna 2016, 10:22

Jindřichův Hradec jako Historické město roku 2015? Takové ocenění je velmi reálné! Toto nádherné město bylo nominováno za...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.