Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jindřichův Hradec bude bojovat o titul Historické město 2015

 
neděle, 31. ledna 2016, 10:22

Jindřichův Hradec jako Historické město roku 2015? Takové ocenění je velmi reálné! Toto nádherné město bylo nominováno za Jihočeský kraj do celostátního kola soutěže o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Vítěz bude vyhlášen v dubnu.

Jindřichův Hradec byl vybrán ze čtyř kandidátů. Kromě něj se do krajského kola soutěže přihlásily Prachatice, Vimperk a Třeboň. Největším konkurentem byly Prachatice, které skončily na druhém místě. O pořadí rozhodla komise, která byla složena ze zástupců Národního památkového ústavu, Ministerstva pro místní rozvoj a Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

„Město Jindřichův Hradec se trvale zapojuje do Programu regenerace již od jeho počátku. V roce 2007 se stalo vítězem celostátního kola soutěže a získalo tak titul Historické město roku 2007. Město má 217 památek, z nichž 118 leží přímo na území rezervace. Systematicky jsou opravovány památky ve vlastnictví města, ale podporováni jsou i soukromí vlastníci,“ uvedl Daniel Šnejd, ředitel územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích, a dále zmínil, že v současné době lze stav města hodnotit jako stabilizovaný s velmi dobrými výsledky ve většině hodnocených kritérií.

Držíme palce!

 

Napsal Václav Votruba | Foto commons.wikimedia.org
 


 

Kam dál?

Ultimate Bar Party. DJ Roxtar míří do klubu K2!

pátek, 29. ledna 2016, 11:54

V současné době jeden z největších českých dříčů mezi DJ’s - DJ Roxtar - rozjede pořádnou show v klubu K2. Jeho sen se stal...

Přeštěnice Warm Up 2016 s Totálním nasazením a Znouzectností!

čtvrtek, 28. ledna 2016, 15:40

Agentura ForFUN Agency ve spolupráci s Milevským krajem a JK ART Production uvádí tři „zahřívací předfestivalové koncerty“ s...

Po 120 letech se do Budějc vrací komická opera Zakletý princ

čtvrtek, 28. ledna 2016, 11:24

Operní soubor Jihočeského divadla uvede v pátek jako svou druhou premiéru sezony v podstatě zapomenutou operu 19. století Zakletý...

Na Jihočeském plese strávíte příjemný čas ve slunném brazilském...

středa, 27. ledna 2016, 16:43

Reprezentativní ples Jihočeského kraje se blíží. Přípravy organizátorů tak směřují do finiše. Pořadatelé navíc očekávají, že se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.