Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Jihočeském plese strávíte příjemný čas ve slunném brazilském prostředí

 
středa, 27. ledna 2016, 16:43

Reprezentativní ples Jihočeského kraje se blíží. Přípravy organizátorů tak směřují do finiše. Pořadatelé navíc očekávají, že se multifunkční pavilony T1 a T2 výstaviště podaří zaplnit do posledního místa. Program k tomu vyloženě vybízí. Ondřej Havelka s Melody Makers, Jana Kirschner, Jihočeská filharmonie s dirigentem Janem Talichem nebo operní diva Michaela Gemrotová. Večerem vás navíc provede Lenka Vacvalová s Romanem Šebrlem.

Ten se bude cítit jako ryba ve vodě. Program je totiž vhodně nachystán v duchu olympiády, která se letos v létě koná v brazilském Rio de Janeiru. Částečně se tak účastníci plesu přenesou do slunného jihoamerického prostředí. K vidění bude například tematická multimediální show, originální scéna s brazilskými tanečníky a starat se o účastníky plesu budou hostesky v brazilských kostýmech.

„Plesová sezona je tradičním obdobím úvodních dvou novoročních měsíců. Jsou to měsíce studené a nevlídné, takže zřejmě z tohoto důvodu se všichni utíkají ukrýt před zimním nečasem. U nás je to ale jinak. Na reprezentačním plese Jihočeského kraje se budete mít možnost rozehřát. A udržte si prosím toto tempo i pro celý rok, protože Jižní Čechy olympijské vás v klidu polehávat na kavalcích nenechají,“ říká k plesu hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. 

S nápadem na zorganizování plesu přišla Jihočeská filharmonie. „Původně to byl ples Jihočeské filharmonie, v prvních úvahách s tímto nápadem přišel náš šéfdirigent Jan Talich, kraj se následně nápadu s radostí chytil a koncept narostl do rozměrů, které se nám líbí, protože nám to umožňuje pozvat i velmi kvalitní hosty,“ říká ředitel filharmonie Otakar Svoboda.

Šéfdirigent Jan Talich má zase jasno, s jakými naučenými tanci by měli návštěvníci plesu přijít. „Co se týče našeho vystoupení, budeme hrát takovou tu klasickou veselou plesovou hudbu. To znamená polky, valčíky, vše, na co se dá dobře tancovat. Převážně od Strausse, bude tam pár mazurek od Chopina. Každý si bude moci vybrat z tanců, které se chce naučit. Budeme také vystupovat s operní pěvkyní Michaelou Gemrotovou, kterou doprovodíme v několika písních, ať už operetních nebo muzikálových,“ doplňuje Talich. 

Výtěžek půjde postiženým jihočeským sportovcům

Multifunkční pavilony budějckého výstaviště sice nejsou tradičním místem na konání reprezentativních plesů, organizátoři se ale shodují na tom, že lepší prostor na jihu Čech není. „Pavilon T je nejlepší možnou variantou pro podobný typ akce v Budějovicích. Ples by mohl být v mnohem krásnější budově, ale bohužel takovou České Budějovice nedisponují. Udělali jsme ale vše pro to, aby byl ten pavilon útulný a příjemný,“ přidává ředitel filharmonie Svoboda.

Prostory pojmou 800 až 850 hostů. Na ty čeká dobrá dostupnost, parkovat se dá navíc přímo v areálu výstaviště. „Sál je koncepčně upraven tak, aby hosté měli možnost po celou dobu akce příjemně strávit čas u skleničky, popovídat si. V hlavní části sálu bude parket, místa k sezení a scéna, která bude zázemím pro vystoupení a hudební a umělecké produkce... V menším pavilonu T2, kde bude doprovodný program, bude hrát skupina HE band. Určitě si každý najde to své,“ dodává za produkci Lenka Střítecká z agentury Art4promotion.

Celkové náklady na organizaci plesu jdou za Jihočeským krajem, respektive z rozpočtu Jihočeské filharmonie. S podporou přijdou i některé krajské firmy. Generálním partnerem plesu bude firma Kovosvit MAS, hlavními partnery Skupina ČEZ a společnost MNC Group a reklamními partnery společnosti Robert Bosch, PCO a SLIM. Část výtěžku z prvního reprezentativního plesu Jihočeského kraje získá 1. Centrum zdravotně postižených jižních Čech. 

Vstupenky na Jihočeský ples je možné zakoupit na portálu www.cbsystem.cz nebo v pokladně Jihočeské komorní filharmonie. Cena vstupenky je 790 korun. Mediálním partnerem plesu je Budějcká Drbna.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Na hlavním sále Pivního diskoplesu zazní největší taneční...

úterý, 26. ledna 2016, 19:06

V sobotu 30. ledna si přijdou na své všichni fanoušci taneční, ale i rockové muziky, kteří zároveň milují zlatavý mok. V budějcké...

SOUTĚŽ: Nejúspěšnější český muzikál Kleopatra míří do Budějc

úterý, 26. ledna 2016, 15:56

Milovníci muzikálů, zbystřete! Na jihu Čech se začátkem února odehraje představení Kleopatra. Exkluzivní vystoupení proběhne v...

KULTURNÍ TIPY: Navštivte tradiční oslavy masopustu i divadlo všech...

úterý, 26. ledna 2016, 10:59

Milovníci divadla si tento týden přijdou na své. V Jihočeském divadle vás čeká premiéra opery Zakletý princ, dětské publikum si...

Hradní muzeum v Českém Krumlově slaví pět let. Navštívilo ho takřka...

úterý, 26. ledna 2016, 08:32

Zimní prohlídky na krumlovském zámku? Ještě relativně nedávno pouze sen mnoha turistů a vůbec návštěvníků Českého Krumlova, kteří...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.