Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Na hlavním sále Pivního diskoplesu zazní největší taneční hity od roku 1970

 
úterý, 26. ledna 2016, 19:06

V sobotu 30. ledna si přijdou na své všichni fanoušci taneční, ale i rockové muziky, kteří zároveň milují zlatavý mok. V budějcké Gerbeře se od 19:30 uskuteční Pivní diskoples, který naváže na předešlé úspěšné ročníky. Akci vám na následujících řádcích představí hlavní pořadatel a zároveň DJ - Petr Klein.

Pivní diskoples se letos uskuteční počtvrté, z toho podruhé v prostorách KD Gerbera. Můžete zmínit důvody, proč jste se vloni rozhodli přestěhovat akci z KD Vltava?
KD Vltava jsme byli nuceni opustit z důvodu neakceptování nových podmínek, týkajících se pronájmu a přenechání cateringu. Musím říct, že přesun do Gerbery je návštěvníky diskoplesu vnímán jako přesun do centra Budějc.

Jelikož se jedná o Pivní diskoples, předpokládám, že na místě bude nemalý výběr piv. Můžete zmínit některé speciály, na které se mohou návštěvníci těšit?
My organizátoři jsme věrni jediné značce a tou je Budweiser Budvar. Jsme Budějčáci, a proto budeme na naší akci nabízet pivo z portfolia Budějovického Budvaru a navíc  pár druhů zahraničních netradičních speciálů.

Večer bude v režii DJ's, avšak na programu je i vystoupení skupiny Těžkej Pokondr. Proč padla volba právě na tento soubor?
Jsme diskoples a já jsem přímo posedlý kvalitní taneční muzikou. Musím říct, že se na diskoples připravuji denně již měsíc. Mým cílem je mít lidi na parketu od první písničky až do konce. A jako oživení jsou Pokondři správná volba, pánové jsou prvotřídní baviči a jejich cover hity také.

Ještě bych se zastavil u samotné diskotéky, aby měli čtenáři přehled, jaká muzika je vlastně čeká… Zda třeba moderní, nebo naopak retro. Pokud to tedy není překvapení… Plánujete i druhou scénu, která by měla být rockovějšího ražení. Jaký je její program?
Ano, to je správná otázka. Na hlavním sále pojedeme zásadně největší taneční hity od roku 1970, až po žhavou současnost. Rád lidi překvapuji hity, které se u nás nehrají, a já vím, že jsou super. Ty plánuji také zahrát a tím zpestřit akci. A nebude jich málo! Druhá scéna si také zaslouží pozornost, protože je to originální zábava v pojetí kapely Denyho parťáci, spojená s rockovou diskotékou. Je pro nás velkým přínosem. Návštěvníci si mohou naplno užít disko, nebo rock. S kolegou Zdeňkem Filipem jsme se rozhodli v letošním ročníku scénu hodně technicky posílit.

Jak byly úspěšné předchozí ročníky? Jste s dosavadní návštěvností spokojeni, nebo je vaším cílem ji stále navyšovat?
Nechci se tady chlubit návštěvností. Nemáme žádný cíl, jsme spokojeni a budeme i nadále, pokud nám návštěvníci zachovají přízeň.

Jelikož se jedná o ples, leckoho může napadnout, že musí přijít ve společenském obleku, ale předpokládám, že to tak není. Nebo ano?
Náš ples nevyžaduje společenské oblečení. Je na každém, co zvolí za dresscode. Já osobně beru rifle a nějaké tričko vhodné pro DJ. (úsměv)

A na závěr… Na jaké pivo se vy osobně nejvíce těšíte?
Určitě na všechny, ale pokud hraju, nepiju žádný alkohol. Užívám si akci a muziku!

Soutěž o vstupenky na Pivní diskoples (30. 1. - 19:30)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou mohou tři čtenáři vyhrát po dvou vstupenkách na Pivní diskoples. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do páteční 10. hodiny následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Pivní diskoples bude uvádět David Hocke. Správně je tedy odpověď C.

Dvě volné vstupenky vyhráli čtenáři Eva Ježková, Martin Hladík a Přemysl Mičan. Blahopřejeme!

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Nejúspěšnější český muzikál Kleopatra míří do Budějc

úterý, 26. ledna 2016, 15:56

Milovníci muzikálů, zbystřete! Na jihu Čech se začátkem února odehraje představení Kleopatra. Exkluzivní vystoupení proběhne v...

KULTURNÍ TIPY: Navštivte tradiční oslavy masopustu i divadlo všech...

úterý, 26. ledna 2016, 10:59

Milovníci divadla si tento týden přijdou na své. V Jihočeském divadle vás čeká premiéra opery Zakletý princ, dětské publikum si...

Hradní muzeum v Českém Krumlově slaví pět let. Navštívilo ho takřka...

úterý, 26. ledna 2016, 08:32

Zimní prohlídky na krumlovském zámku? Ještě relativně nedávno pouze sen mnoha turistů a vůbec návštěvníků Českého Krumlova, kteří...

RECENZE: Jak dopadla Renčova ambiciózní Lída Baarová?

neděle, 24. ledna 2016, 16:11

„Nejočekávanější film roku“ je tady! Hlásají velké poutače a plakáty. Jestli nevíte, o co se jedná, tak by to prý měl být příběh...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.