Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hradní muzeum v Českém Krumlově slaví pět let. Navštívilo ho takřka 300 tisíc lidí

 
úterý, 26. ledna 2016, 08:32

Zimní prohlídky na krumlovském zámku? Ještě relativně nedávno pouze sen mnoha turistů a vůbec návštěvníků Českého Krumlova, kteří si pobyt ve městě chtěli zpestřit návštěvnou nejoblíbenější jihočeské památky. Sen se ale nakonec stal realitou a stejně jako třeba Hluboká či Rožmberk i Český Krumlov nakonec své interiéry zpřístupnil i v zimních měsících, respektive otevřel zcela novou prohlídkovou trasu - Hradní muzeum. To právě slaví pět let! Úspěšných let, chce se dodat...

Hradní muzeum za tu dobu navštívilo 256 tisíc turistů. Zhruba 80 procent z nich si přitom nenechalo ujít ani výstup na ochoz věže. Není se čemu divit, ten výhled za to skutečně stojí!

„Tuzemské i zahraniční turisty oslovují výjimečné exponáty, ať už se jedná o skříňový relikviář s ostatky sv. Reparáta, k němuž se váže zajímavý příběh, sbírka schwarzenberské gardy nebo kinematograf promítající autentické krátké filmy ze života Schwarzenbergů na počátku 20. století,“ uvedl kastelán zámku Pavel Slavko.

Za zmínku určitě stojí, že se Hradní muzeum nachází v budově takzvaného Hrádku, která patří k vůbec nestarším částem zámku.

Hradní muzeum je v zimních měsících otevřeno denně kromě pondělí. Plné vstupné je 100 korun. Pokud chcete i na věž, připlatíte si 30 korun.

 


 

Kam dál?

RECENZE: Jak dopadla Renčova ambiciózní Lída Baarová?

neděle, 24. ledna 2016, 16:11

„Nejočekávanější film roku“ je tady! Hlásají velké poutače a plakáty. Jestli nevíte, o co se jedná, tak by to prý měl být příběh...

SOUTĚŽ: Dalajlama navštíví Budějce prostřednictvím besedy v DK...

pátek, 22. ledna 2016, 15:48

V pondělí 25. ledna proběhne na Malé scéně Domu kultury Metropol promítání a beseda o natáčení s dalajlamou a nejzajímavějších...

Pavel Doležal ke konci Highway 61: Na jednu stranu smutek, na stranu...

pátek, 22. ledna 2016, 08:07

Málokterý budějcký klub by se dal označit za legendu. Highway 61 tento status skutečně měla. Jednalo se o oblíbené místo...

SOUTĚŽ: Děti zabavíte i v neděli. Metropol pořádá maškarní karneval

čtvrtek, 21. ledna 2016, 15:48

Sněhové radovánky s dětmi můžete v neděli vyměnit za pořádnou zábavu v teple. Ve Společenském sále DK Metropol se koná tradiční...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.