Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na jihočeské památky míří i v zimě tisíce turistů

 
neděle, 17. ledna 2016, 12:30

Že turisté nevydrží bez výletů ani v zimě, dokazuje statistika návštěvnosti jihočeských památek pod správou Národního památkového ústavu za listopad a prosinec předešlého roku. Na objekty, které nabízí zimní sezónu, vyrazilo takřka 27 tisíc lidí!

Zimní provoz potrvá až do konce března, poté již nastane tradiční sezóna. Kam můžete vyrazit? Oblíbená je Hluboká, kde návštěvníci zavítají do devíti pokojů soukromých apartmá čtyř generací majitelů hlubockého panství - Schwarzenbergů. Otevřeno je denně kromě pondělí - od 10 do 16 hodin.

Že zimní sezóna má smysl, se před lety potvrdilo také na Rožmberku. Zde si můžete projít soukromé pokoje rodu Buquoy. A pokud přeje počasí, je možné vystoupat i na Anglickou věž. Pokud jste na ní ještě nebyli, věřte, že se vám naskytne krásný pohled do okolí. Rožmberk je v zimě otevřen od úterý do pátku v 11 a 13 hodin. O víkendech vždy v celou hodinu od 10 do 15 hodin.

Mnozí turisté volali také po zimní sezóně na zámku v Českém Krumlově. Prosby byly vyslyšeny a již pátým rokem je možné navštívit rozsáhlé Hradní muzeum, které má charakter historické muzejní instalace 19. století. Otevřeno je denně kromě pondělí - od 9 do 16 hodin.

Dále můžete v zimě vyrazit na hrad na Nových Hradech či na zámek v Třeboni, ve které je možné ve čtvrtek navštívit i Schwarzenberskou hrobku.

 


 

Kam dál?

Oblíbené útočiště bluesmanů končí. Dnes a zítra se uskuteční poslední...

pátek, 15. ledna 2016, 15:07

Jihočeští fanoušci bluesu, jazzu či soulu přijdou o svoji pomyslnou Mekku. Zítra (16. ledna) se uskuteční poslední koncert v...

Salesiánský ples s nejdelší tradicí v České republice je ten...

pátek, 15. ledna 2016, 14:22

V letošním školním roce si Salesiánské středisko mládeže připomíná 25 let od začátku svého působení v Českých Budějovicích. Po...

Oscarovou noc bude v přímém přenosu poprvé vysílat i Česká televize

pátek, 15. ledna 2016, 09:32

Sledovat letošní přímý přenos předávání největších filmových cen, Oscarů, bude pro filmové fanoušky mnohem jednodušší. Česká...

Ve věku 69 let zemřel britský herec Alan Rickman, představitel...

čtvrtek, 14. ledna 2016, 14:00

Ve věku devětašedesáti let zemřel britský herec Alan Rickman, který byl v poslední době znám především jako představitel...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.