Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Salesiánský ples s nejdelší tradicí v České republice je ten českobudějovický

 
pátek, 15. ledna 2016, 14:22

V letošním školním roce si Salesiánské středisko mládeže připomíná 25 let od začátku svého působení v Českých Budějovicích. Po celou dobu se salesiáni věnují výchově a vzdělávání dětí a mládeže, sociální práci s rodinami a v neposlední řadě i činnosti v charitativní a duchovní oblasti. V rámci tohoto výročí se v sobotu 6. února od 19:30 v KD Vltava v Českých Budějovicích uskuteční jubilejní 25. Salesiánský ples. Ten je s pětadvacetiletou tradicí právem považován za vůbec nejdéle trvající salesiánský ples v celé České republice.

Za dobu své existence si Salesiánský ples ve svém regionu vybudoval pevné místo a patří mezi každoroční plesovou tradici. Jeho originální a vždy překvapující program se vymyká „klasickým“ kulturním akcím, což je jedním z důvodů jeho popularity. Je místem nejen hudby, tance a zábavy, ale především místem setkání a seznámení. Proto není podmínkou být dobrým tanečníkem, ale často postačí chuť setkat se s přáteli nebo poznat nové lidi.

Záštitu nad touto kulturní akcí v jubilejním roce převzali Jiří Šesták, senátor pro Budějovicko a Třeboňsko, a Jaromír Talíř, náměstek primátora Českých Budějovic pro kulturu.

Senátor Jiří Šesták vnímá důležitost v integrálním rozvoji dítěte, tak jak to od svého počátku deklaruje Salesiánská přítomnost v Českých Budějovicích. „Už více než čtvrt století se salesiáni starají o duchovní správu levého břehu našeho města a za tu dobu se jim podařilo vytvořit hustou síť pracovitých dobrovolníků, kteří se věnují osobnostnímu rozvoji dětí a mládeže, to vše v duchu salesiánského díla založeného na rozumu, laskavosti a víře,“ podtrhuje základy salesiánské práce senátor Šesták a dodává: „Chtěl bych všem zaměstnancům a spolupracovníkům střediska za jejich službu upřímně poděkovat a popřát jim, aby byli i nadále moudrými průvodci mladých lidí na cestě za poznáním.“

Po celých 25 let sleduje práci salesiánů i náměstek primátora Jaromír Talíř. „Působení salesiánů sleduji od doby, kdy jim byla svěřena farnost ve Čtyřech Dvorech a k tomu patří i zájem o plesy, které tradičně pořádají. V devadesátých letech jsme se s manželkou těchto plesů často účastnili. Proto jsem byl velice poctěn oslovením, abych převzal nad letošním 25. plesem záštitu,“ říká náměstek Talíř a do dalších let přidává přání: „Z celého srdce salesiánům přeji, aby se jim i nadále dařilo k plesům přitáhnout především mládež a tomu zaměřili i plesový program.“

Organizátoři si toto přání náměstka Talíře vzali k srdci a slibují jedinečný a originální program pro všechny generace, zvláště pak pro mládež. Už samotné předtančení se ponese v podtitulu letošního ročníku „Nespoutaná tradice“. V rychlém a moderním stylu odstartuje jubilejní ročník taneční studio Danceline České Budějovice a breakdancová skupina ze Salesiánského střediska mládeže. Různé žánry k tanci a poslechu zahraje skupina Globus z Hluboké nad Vltavou. Jednou z letošních novinek bude i disco party v podání DJ Jiřího Ježka, moderátora rádia Kiss Jižní Čechy. Chybět nebude ani bohatá tombola a tradičně netradiční půlnoční překvapení skupiny Apalucha. Na základě pozitivního ohlasu se organizátoři i v letošním roce rozhodli věnovat výtěžek z tomboly na jeden ze tří plánovaných projektů pro sociálně znevýhodněné děti a mladé lidi, který během večera zvolí sami návštěvníci.

A ze kterých projektů budou moci návštěvníci plesu vybírat?
  • technické vybavení víceúčelové místnosti (židle, stůl, dataprojektor…)
  • výměna střešní krytiny táborové základny Tampír v Novohradských horách
  • párty stan pro velké společenské akce a setkávání

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na recepci střediska ve Čtyřech Dvorech (Emy Destinové 1) každý pracovní den (Pá - pouze dopoledne) a každou neděli od 11:00 do 11:30. Cena vstupenky je 250 korun, studenti 130 korun. Věcné dary do tomboly pořadatelé přijímají na stejné adrese, a to až do 4. února.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Oscarovou noc bude v přímém přenosu poprvé vysílat i Česká televize

pátek, 15. ledna 2016, 09:32

Sledovat letošní přímý přenos předávání největších filmových cen, Oscarů, bude pro filmové fanoušky mnohem jednodušší. Česká...

Ve věku 69 let zemřel britský herec Alan Rickman, představitel...

čtvrtek, 14. ledna 2016, 14:00

Ve věku devětašedesáti let zemřel britský herec Alan Rickman, který byl v poslední době znám především jako představitel...

Jihočeské památky hlásí rekord. Největším tahákem je stále zámek v...

čtvrtek, 14. ledna 2016, 09:25

Zájem o jihočeské památky pod správou Národního památkového ústavu stále roste. Statistika hlásí za minulý rok až pětiprocentní...

Čekáte na první pořádný mejdan v roce? Gangster Trippin přiváží tento...

středa, 13. ledna 2016, 18:06

Všichni si odpočinuli po oslavách Vánoc a Silvestra, od té doby bylo město mrtvé a o mejdan člověk nezavadil. Všechno se ale...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.