Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeští muzikanti a fanoušci: Lemmy byl pravý král rock´n´rollu

 
úterý, 29. prosince 2015, 10:11

Sociální sítě, hudební, ale i zpravodajská média dnes ráno zaplavila informace, kvůli které mnozí z rockových fanoušků uronili slzu… 28. prosince zemřel Lemmy Kilmister, frontman kapely Motörhead a pro mnohé skutečný rockový Bůh. Čtyři dny po 70. narozeninách ho dostala rakovina, o které se dozvěděl chvíli před smrtí. Jak na Lemmyho vzpomínají jihočeští muzikanti a fanoušci? Zeptali jsme se několika z nich…

Walter Kölbl (All The Secrets Inside)

Lemmy z Motörhead pro mě vždy byl a je obrovská metalová legenda, díky které dnes existuje plno jiných a známých kapel. Jsem jedině rád, že jsem Lemmyho a Motörhead zažil naživo na Masters Of Rock ve Vizovicích. A to hned z první řady, což pro mě byl zážitek.

Martin Matoušek (Gutalax)

Elvis byl dobrej, ale Lemmy, to byl pravej král rock´n´rollu! Jeden ze základních kamenů celé scény, který určoval měřítka hard and heavy muziky. Jednou se ho někdo ptal, jestli má někdy opici, a on mu na to odpověděl: Abys měl opici, musel bys nejprve přestat chlastat. Lemmy je nesmrtelný a je tomu tak i po jeho smrti.

Jiří Jantač (A SweetWater Trick)

Lemmy byl pro mě výborným baskytaristou, který skvěle zpíval a tvořil na svou dobu dobrý heavy metal. Je škoda skvělého hudebníka. Doufejme, že se s ním v muzikantském nebi potkáme!

Martin Majer (Arthemion)

Lemmy... Když jsem byl coby jako malý kluk nucen starším bratrem poslouchat rockovou a metalovou hudbu každé odpoledne, přestával jsem už pomalu vnímat všechny ty interprety. Jednoho dne však zaznělo z LP něco, na co jsem nebyl doposud zvyklý. Motörhead... osobitý, syrový beat... Tři chlapíci, co si dokázali do dnešních dnů, navzdory době i napříč generacím, vzbudit respekt a uznání. Lemmy odešel a s ním kus každého z nás. Vzpomínky na dravost, energii a odhodlání. Když odejde někdo, kdo má co říct ostatním, je vždycky brzy, i kdyby to bylo za 200 let. Co říct... Díky, mistře! Protože nebýt takových jako on, nebyli bychom dnes takoví, jací jsme. Buď s Bohem, lorde Lemmy.

Miloš Vaněček (fanoušek)

Vodešla legenda, která dala rokenrolu ksicht, chlapům smysl života a ženskejm masturbační představy. Pro mě jasný symbol svobody. Dneska budeme celý den hrát v hostelu, který provozuji, jeho songy. Na počest Lemmyho a jeho nezapomenutelného hlasu.

Petr Dostál (fanoušek)

Lemmy v posledních měsících svého života skutečně bojoval. Když jsem viděl záběry z koncertů, kdy už opravdu nemohl, přemáhal mě smutek, ale zároveň jsem cítil obrovský respekt. Rocková muzika byla jeho život a on odmítal jít do důchodu. I když mu nebylo dobře, postavil se před publikum a narval do něj svůj nekompromisní nářez! Pokud se o někom dá říct, že je rockový Bůh, je to bezesporu Lemmy. Nikdo takový tady už není…

Jan Dušek (fanoušek)

Stručně a jasně: Lemmy pro mě znamená skvělou hudbu. Prostě pohodu. Bude nám všem moc chybět. Nikdy nezapomeneme! R.I.P. Lemmy!

Co dodat? Lemmy patří k hrstce muzikantů, jež absolutně milují celé generace fanoušků. Pro mnohé to byl ten nejupřímnější rocker, který nepodlehl trendům, který nedělal kompromisy… Jak již zaznělo, odmítal se stáhnout ze scény, naopak hodlal hrát až do posledních chvil, což se mu vlastně podařilo. Šetříte si doma flašku whiskey? Dneska nastal ten pravý čas ji otevřít!

Napsal Václav Votruba | Foto Motörhead
 


 

Kam dál?

Na Lannovce je nový hudební klub. Otevřeno má každý den

pondělí, 28. prosince 2015, 12:59

Na čísle popisném třiatřicet sídlí nově otevřený podnik, který zájemcům nabízí kavárnu i hudební zábavu. A právě dvě trojky jsou...

Nejkrásnější vánoční pohádky? Společně jsme vybrali Tři oříšky pro...

neděle, 27. prosince 2015, 16:08

Žádné překvapení… Tak by se dala shrnout anketa o nejkrásnější českou vánoční pohádku, kterou jsme vyhlásili na Štědrý den. A...

RECENZE: Divadelní hra Archa naděje nabízí silný příběh, ze kterého...

pátek, 25. prosince 2015, 15:40

Už dlouhou dobu bylo jasné, že projekt Archa naděje bude opravdu obrovskou událostí. V základech nalezneme známý příběh potopení...

ANKETA: Vyberte nejkrásnější českou vánoční pohádku

čtvrtek, 24. prosince 2015, 17:03

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří i pohádky. Na kterou se ale díváte nejradši? Sami jste vybrali sedm nejkrásnějších...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.