Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cestující v MHD potěší vánoční hudba

 
pátek, 18. prosince 2015, 15:50

Dopravní podnik města České Budějovice připravil ve spolupráci s českobudějovickou konzervatoří zajímavé předvánoční zpestření pro své cestující. Ti mohou od neděle 20. prosince do úterý 22. prosince potkat v autobusech a trolejbusech na běžných spojích muzikanty, kteří jim zpříjemní adventní čas živou vánoční hudbou. O tuto kulturně-dopravní akci se postarají hudebníci z českobudějovické konzervatoře pod vedením Michaely Šimkové, jež má s hudbou v MHD zkušenosti již z minulých let.

Cestující tak při své cestě autobusem nebo trolejbusem mohou na chvilku zapomenout na běžné předvánoční starosti. Adventní „antistresové“ spoje mohou zájemci využít v neděli na linkách 2, 3, 5 a 9, v pondělí na linkách 1, 2, 3, 8 a 9 a v úterý pak na linkách 3, 5, 9, 11 a 15. Letos bude hrát pět muzikantů, aby byla hudba lépe slyšet. Kromě zpěvu se mohou posluchači těšit na tóny houslí, violy, příčné flétny, zobcové flétny, kytary, ukulele a různých bicích nástrojů.

„Touto akcí navazujeme na přechozí dva roky, kdy se hudební produkce v našich autobusech a trolejbusech setkala s velmi kladným ohlasem. Doufáme, že se nám tak podaří cestující příjemně naladit v předvánočním shonu,“ doplňuje ředitel českobudějovického Dopravního podniku Slavoj Dolejš.

Přesný rozpis hudebních spojů je k dispozici na webových stránkách dopravního podniku www.dpmcb.cz.

Foto Dopravní podnik města České Budějovice
 


 

Kam dál?

Ohromná radost! Budějčák Pavel Dvořák zahraje se Sebastien na...

čtvrtek, 17. prosince 2015, 10:06

Sotva organizátoři největší metalového festivalu - německého Wacken Open Air - oznámili termín pro ročník 2016, objevila se...

Hudba pomáhala uprchlíkům překlenout nepříjemné zprávy

čtvrtek, 17. prosince 2015, 08:15

Jihočeské divadlo uvede v pátek 18. prosince světovou premiéru činoherní inscenace Archa naděje. Hra, v režii umělecké šéfky...

SOUTĚŽ: Návrat do hereckého prostředí 20. století obstará hra...

středa, 16. prosince 2015, 14:59

Do DK Metropol přijede ve čtvrtek 17. prosince přijede Divadlo Na Jezerce představit hru Arnošta Goldflama Komedianti. Hra...

Šikovné děti z budějcké nemocnice! Jejich obrázky si prohlíželi...

středa, 16. prosince 2015, 07:27

Výtvarná tvorba dětských pacientů Nemocnice České Budějovice rozzářila v uplynulých týdnech nejednoho návštěvníka budovy...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.