Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šikovné děti z budějcké nemocnice! Jejich obrázky si prohlíželi návštěvníci Evropského parlamentu

 
středa, 16. prosince 2015, 07:27

Výtvarná tvorba dětských pacientů Nemocnice České Budějovice rozzářila v uplynulých týdnech nejednoho návštěvníka budovy Evropského parlamentu v Bruselu. Obrázky byly součástí výstavy obrazů a modelů. Kromě Budějčáků se v Bruselu prezentovali studenti floristiky ze Střední školy vizuální tvorby v Hradci Králové.

„Obrázky namalovali dětští pacienti nemocnice v rámci arteterapie, jež využívá výtvarný projev jako prostředek k léčení. Tato výstava měla charitativní rozměr a návštěvníci si mohli některé z obrázků zakoupit. Veškeré finanční prostředky získané tímto prodejem poputují zpět na dětské oddělení českobudějovické nemocnice na další rozvoj arteterapie a péči o děti od jednoho měsíce věku do osmnácti let,“ uvedla Jana Příhodová, která s dětmi obrázky tvoří.

Vystavené obrázky se už vrátily zpátky do budějcké nemocnice. Nezůstanou ale nikde schované. Naopak! K vidění budou na dětské oddělení - v prostoru čekáren, schodů a také mezi operačními sály.

 


 

Kam dál?

ANKETA: Finální odpočet… Star Wars jsou za dveřmi. Jaký díl máte...

úterý, 15. prosince 2015, 18:31

Bude překonán Avatar? Propukne skutečná Star Wars mánie? Vrátí se Han Solo, Luke Skywalker a princezna Leia ke kořenům? Jít do...

SOUTĚŽ: Zažijte Exotické Vánoce o týden dříve

úterý, 15. prosince 2015, 17:04

Vánoce tak trochu jinak vám ve čtvrtek na Malé scéně DK Metropol představí cestovatel Rudolf Švaříček. Miluje Papuu-Novou Guineu,...

Skupina HE band rozjede v Highway 61 vánoční mejdan

úterý, 15. prosince 2015, 15:25

V sobotu od 20 hodin si budete moci jít vyslechnout další hudební nálož. Oblíbená českobudějovická reggae skupina HE band zahraje...

KULTURNÍ TIPY: Aneta Langerová potěší tento týden svým turné Na...

úterý, 15. prosince 2015, 13:12

Dárková mánie vrcholí, ale není třeba ještě ztrácet hlavu. Odpočinout si a pobavit se budete mít šanci na každém rohu Českých...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.