Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Galerii Mariánská je k vidění netradiční výstava Bramborový salát

 
neděle, 6. prosince 2015, 08:08

Vánoce jsou křesťanský svátek, který je dnes však především očekáván prodejci zboží všeho druhu a honem spotřebitelů. Stoly přetékají jídlem a bramborovými saláty a snad i proto si tato výstava vzala bramborový salát do názvu.

Obrazy, sochy a instalace jsou namíchány v neotřelé kompilaci, jenž představí v Českých Budějovicích současná jména českého výtvarného umění. Vánoční i povánoční čas vnáší do našeho života mnoho vizuálního chaosu od klasických betlémů, po blikající světla a invazivního Santa Klause. Jak nejen toto vnímají umělci, uvidíte na výstavě Bramborový salát.

V Galerii Mariánská se představí 16 umělců z různých koutů republiky. K vidění je například socha Michala Gabriela, který je v Budějovicích znám pro své instalace červených koní nebo modrých hadicových postav instalovaných na Malši. Své obrazy představí Michal Novotný alias MICL, Milan Kunc, Roman Franta či Alena Anderlová. Těšit se můžete také na netradičně pojaté sochy andělů od Kryštofa Hoška nebo Radka Nivnického.

Kurátory výstavy jsou Michal Trpák a Lucie Černá. „Přijďte ochutnat očima, unášet se na vlnách příběhů a odnést si netradiční zážitek,“ zve na výstavu Michal Trpák.

 


 

Kam dál?

RECENZE: Viktor Frankenstein sleduje příběh z pohledu pomocníka...

pátek, 4. prosince 2015, 14:21

Filmových zpracování legendárního Frankensteina je nepočítaně. Některé verze se drží předlohy, jiné se do mytologie snaží přinést...

GLOSA: Oceánská Ráchel v podání Nezmarů? Bylo by to zajímavé, škoda,...

pátek, 4. prosince 2015, 13:56

Letošní budějcký adventní program přinesl jeden bonbonek, který mě upřímně zaujal. Projekt Budějovice sobě nabídl zajímavou a...

Premiéru Radovanových radovánek uvede radostně i sám autor Zdeněk...

pátek, 4. prosince 2015, 13:08

Soubor Malého divadla nachystal zbrusu novou inscenaci, a to o tom nejkladnějším dětském hrdinovi všech dob. Radostný svět...

Vánoční koncert Wild Sticks ve Slavii

pátek, 4. prosince 2015, 09:53

Pokud si chcete zpříjemnit předvánoční atmosféru netradičním koncertem, rozhodně byste neměli chybět na vystoupení bubenického...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.