Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Peníze z benefičního koncertu k Festivalu Černá věž poputují opět na Centrum Bazalka

 
čtvrtek, 3. prosince 2015, 15:00

Téměř pět set návštěvníků přilákal jubilejní pátý ročník Festivalu amatérských a studentských filmů Černá věž. Po tři dny se promítaly netradiční filmy, konala se různá hudební vystoupení a nechyběly ani zajímavé filmové workshopy.

Letošní ročník skýtal více jak čtyřicet různých žánrů. „Promítali jsme jak komedie, tak romantické filmy, horory i dramata. Objevilo se i několik dokumentů mapujících rozmanitá témata,“ řekl ředitel festivalu Milan Pleva. V rámci festivalu proběhla i párty filmových masek v Café Klubu Slavie. 

Vyvrcholením celé akce se stal benefiční koncert filmové hudby. Úžasný výkon podalo sto deset členů Jihočeského univerzitního orchestru, Bigysbor, Sbor se „Z“, Abwun a Suchovrbenský chrámový sbor. Slzy do očí téměř všem přítomným vehnalo vystoupení čtyřleté houslistky Christine Meisl, která zahrála píseň z Pyšné princezny - Rozvíjej se poupátko. Svým hudebním nadáním ohromil i ředitel festivalu Milan Pleva, který ukryt za maskou odzpíval píseň z muzikálu Fantom opery. 

Hudební vystoupení střídalo vyhlašování autorů vítězných snímků jak z naší republiky, tak i ze Slovenska. Ceny předávali vzácní hosté jako například rektor Jihočeské univerzity profesor Libor Grubhoffer, herečka jihočeského divadla Teresa Branna nebo Kamila Janovičová alias Anička Hrnčířka z pohádky Tajemství staré bambitky. 

Výtěžek z celého festivalu byl opět věnován Centru Bazalka. Jako poděkování vyrobily děti z Bazalky pohlednice s jejich otisky, které byly věnovány účinkujícím. „Máme radost, že můžeme opět Centru Bazalka předat výtěžek z festivalu a především ze vstupného na koncert. Pomůcky, které díky tomu pro děti pořídí, jim zanechají pomyslný otisk v jejich životech,“ komentoval Milan Pleva. 

Vítězové pátého ročníku

Malý film: Robert Vrba - Až oči mé se rozevřou

Velký film: Jiří Suchan - Reverze

Studentský film: Robert Hloz - Lháři

Animovaný film: Eliška Chytková - Jak vzniklo pivo

Dokument: Daniel Dluhý - Stará kniha nehrdzavie

Mladá tvorba: Pavla Vaňková - Restart

Cena diváků: Robert Hloz - Lháři

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Nesmrtelná legenda Blue Effect zahraje v sobotu v Českých...

čtvrtek, 3. prosince 2015, 09:02

Café Klub Slavie chystá na tento sobotní večer hudební pohlazení. Skupina Blue Effect v čele s Radimem Hladíkem vystoupí po 21....

KAM NA ČERTY: Nadpřirozené bytosti vás v sobotu nenechají chvíli v...

středa, 2. prosince 2015, 14:55

Pátého prosince je den, kdy se setměním vylézají ze svých úkrytů čerti, Mikulášové promlouvají do duše hříšníkům a andělé...

SOUTĚŽ: Tata / Bojs jedou od A do B. A zastavují se v B - Budějcích!

středa, 2. prosince 2015, 11:13

Už jen pár dní nás dělí od parádní show, kterou přivezou Tata / Bojs 4. prosince 2015 do unikátního industriálního prostředí...

KULTURNÍ TIPY: Michal David odehraje v Budvar Aréně narozeninový...

úterý, 1. prosince 2015, 13:41

Krom bohatého programu, který se odehrává na náměstí Přemysla Otakara II., přináší Budějcká Drbna ještě přehled dalších...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.