Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mladá a prudce vzhůru stoupající kapela zpátky v budějckém klubu K2

 
středa, 25. listopadu 2015, 13:41

Mladá, původně electroswingová kapela z Prahy, vznikla na začátku letních prázdnin roku 2012. V Českých Budějovicích se poprvé představila těsně po svém vzniku a od té doby to s ní jde ne z kopce, ale do kopce! V klubu K2 již byla před rokem na prvním studentském mejdanu s názvem 1st Student's Big Electroswing party. Na kapelu se přišlo podívat přes 500 studentů. Kapela vydala druhé CD s názvem Glamtronic. Od původního čistě electroswingového alba se posunula hudebně dál. Znovu vystoupí v K2 v pátek.

Co je to glamtronic?

Jak říká zpěvačka Sofie, studentka konzervatoře. „Chtěli jsme se posunout hudebně dál, a tak jsme si vymysleli vlastní hudební styl glamtronic.“

O tom je tedy nová deska. Chytlavá, taneční, energická. Na electroswing se také nezapomnělo a některé skladby z alba jsou swingové. 

O koncertu

I když je nová deska Mydy Rabycad v novém stylu, večer bude laděný do electroswingu, to znamená, že se tematickým oblečkům z 20. let se meze nekladou. Jako hřeb večera pak vystoupí avizovaná kapela. Hrát budou samozřejmě hity z nové desky, ale dostane se i na osvědčené electroswingové pecky. Po koncertě bude následovat swingová afterparty. 

Zajímavosti

Naplnili dokonce pražskou Lucernu, a koncert to byl nemálo zajímavý. Už jenom proto, že zpěvačka Sofie měla koncert jako absolventský, v hledišti byli totiž její profesoři z konzervatoře. A splnila ho na jedničku.  Kapela je plná muzikantů, někteří mají i další hudební sólo projekty.

Mydy Rabycad jezdí hrát po celé Evropě, jak na obrovské festivaly, tak klubové koncerty.

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Šansoniérka Radůza zahraje českobudějovickému publiku v DK...

úterý, 24. listopadu 2015, 17:35

Zpěvačka, multiinstrumentalistka a autorka hudby i textů, začínala s převážně bluesově zabarveným repertoárem na ulici, kde ji v...

KULTURNÍ TIPY: Vánoce klepou na dveře. Stromy na náměstí se rozzáří...

úterý, 24. listopadu 2015, 13:21

První advent rozdmýchá vánoční atmosféru nejen v Českých Budějovicích. Těšit se můžete na zahájení adventních trhů či na zajímavé...

Ani zimní počasí neodradilo účastníky Noci divadel od tančení

úterý, 24. listopadu 2015, 11:38

Česká republika se v roce 2013 poprvé zapojila k již zaběhnuté mezinárodní akci European Theatre Night. Letos se jí taktéž...

Překvapení pro Budějčáky. Pub Animals hráli na Lannovce kolemjdoucím

pondělí, 23. listopadu 2015, 17:08

Všem, kteří měli cestu do práce nebo do školy přes Lannovu třídu, v pondělí ráno nečekaně zahrála kapela Pub Animals. Zahájila...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.