Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ani zimní počasí neodradilo účastníky Noci divadel od tančení

úterý, 24. listopadu 2015, 11:38

Česká republika se v roce 2013 poprvé zapojila k již zaběhnuté mezinárodní akci European Theatre Night. Letos se jí taktéž zúčastnila divadla v Českých Budějovicích a Budějcká Drbna byla také u toho. 

U Zlatého mostu vyrostl Geodům, kde probíhal program k inscenaci Archa naděje. O zábavu se postarala česká klezmerová kapela Létající rabín z Prostějova. Došlo i na tančení židovských tanců, u kterých se nejenom všichni hezky zahřáli, ale i náramně pobavili.

V Jihočeském divadle probíhaly prohlídky pod vedením herců. Na půdní scéně i před budovou zazpíval gospely sbor opery Jihočeského divadla. Zima v tančení před budovou nezabránila ani dívkám navštěvujícím taneční prostor Kredance. I jejich představení se týkalo židovské tématiky a z jejich podání přebíhal doslova mráz po zádech.

Malé divadlo si připravilo program hlavně pro mladší věkovou generaci. Děti se náramně pobavily u animace a dabingové dílny. Tam se bavila i Drbna. Děti pod vedením Janka Lesáka vyráběly zvuky do části animáku Asterix a Obelix. V další místnosti rodiče maskovali své děti, někdy to bylo i naopak. Program malého divadla byl opravdu bohatý.

V divadelní kavárně Kuloár se poslouchal Werich a všude panovala příjemná atmosféra.

Na Zlatém mostě zářily do noci červené svíčky, které zde po celý večer zapalovali návštěvníci na památku obětí události potopení lodě Patria. 

 
 
 


 

Kam dál?

Překvapení pro Budějčáky. Pub Animals hráli na Lannovce kolemjdoucím

pondělí, 23. listopadu 2015, 17:08

Všem, kteří měli cestu do práce nebo do školy přes Lannovu třídu, v pondělí ráno nečekaně zahrála kapela Pub Animals. Zahájila...

FOTO: Máša a medvěd bavili děti v Hopsáriu

pondělí, 23. listopadu 2015, 14:17

Tato sobota bude Budvar Aréna patřit dětem. Představí se zde velkolepá rodinná show Máša a medvěd na ledě. Jde o oficiální...

Krampus show se v Čechách daří. Hlubokou navštívily tisíce lidí

neděle, 22. listopadu 2015, 12:24

Rakouská tradice běhu krampus čertů se pomalu, ale jistě ujímá i u nás. O oblíbenosti Krampus show se přesvědčili všichni, kdo se...

Oslavy 750 let jsou minulostí, vše zakončila show Magické Budějovice

sobota, 21. listopadu 2015, 10:11

Jubilejní oslavy 750 let města České Budějovice jsou u konce. Slavilo se dlouho. Vše odstartovala audiovizuální show 10. března,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.