Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Krampus show se v Čechách daří. Hlubokou navštívily tisíce lidí

 
neděle, 22. listopadu 2015, 12:24

Rakouská tradice běhu krampus čertů se pomalu, ale jistě ujímá i u nás. O oblíbenosti Krampus show se přesvědčili všichni, kdo se v sobotu vydali směr Hluboká nad Vltavou, kam se od odpoledne sjíždělo velké množství lidí. Na tamním prvním ročníku se představilo sedm skupin čertů a dohromady kolem 125 účinkujících.

Tisíce lidí se v sobotu odpoledne mířilo do Hluboké nad Vltavou, kde se od 17 hodin pořádala Krampus show. „Organizace celé akce trvala přibližně měsíc a velké díky patří hlavně Valerii Chromé z Centra volného času Poškolák Hluboká nad Vltavou, která spolupořádala celou akci. Krampus show na Hluboké vznikla po dohodě s městem Kaplice. Dostalo se nám i užitečných rad, co se týče celé organizace. Věřím, že se z této akce stane dobrá tradice i u nás,“ řekl starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa.

Na Hluboké se představila krom originálních alpských krampusáků z okolí rakouského Windischgartenu i dvanáctičlenná skupina z Vodňan a celý „lauf“ pak uzavírala skupina z Hluboké nad Vltavou, ve které šli nejenom andělé rozdávající bonbony, ale i Mikuláši a dva krampus čerti.

„V Čechách poběžíme letos prvně. Jsem rád, že se můžeme předvést i v jiné zemi než v Rakousku. Já patřím již čtyři roky ke skupině Haager Schlossteufel. Účastníme se tak deseti akcí za rok, to znamená dva běhy za víkend. Je to hodně náročné. U nás trvají trasy tak kolem dvaceti minut, tady je to dvacet pět, což už je na hraně únosnosti. Dělat krampuse mě však moc baví a jsem rád, že se tradice těší čím dál tím větší oblíbenosti nejenom v Rakousku, ale i v jiných zemích. Masku jsem si sám nevyráběl, ale zakoupil jsem ji ve speciálním obchodě, kde se jejich výrobou zabývají už léta. Naše skupina před vystoupením alkohol nepije, ale jsou i takové, které ano, a to pak bývá většinou problém.“ sdělil Drbně jeden z krampusů Tobias Frisch.

Masky vycházely od Parkhotelu a pokračovaly trasou dlouhou osm set metrů až na náměstí. Na celou akci dohlíželo deset hasičských sborů a městská i státní policie. „Celá akce proběhla bez problémů,“ řekla Valerie Chromá.

 


 

Kam dál?

Oslavy 750 let jsou minulostí, vše zakončila show Magické Budějovice

sobota, 21. listopadu 2015, 10:11

Jubilejní oslavy 750 let města České Budějovice jsou u konce. Slavilo se dlouho. Vše odstartovala audiovizuální show 10. března,...

Bill Evans a Michael „Patches“ Stewart zakončí středoevropské turné v...

pátek, 20. listopadu 2015, 15:08

Držitel Grammy a pravá ruka Milese Davise, americký saxofonista Bill Evans vystoupí 24. listopadu v Jazz and Blues Club Highway...

Multimediální show Magické Budějovice se v pátek večer uskuteční za...

pátek, 20. listopadu 2015, 13:21

Už dnes večer se na českobudějovickém náměstí symbolicky uzavře rok, ve kterém České Budějovice slavily 750 let od svého...

Na stojáka live mělo velký úspěch, bavil se zaplněný Café Klub Slavie

pátek, 20. listopadu 2015, 12:00

Vynikající stand-up vystoupení proběhlo ve čtvrtek večer v českobudějovickém Café Klubu Slavie. Na podium zde postupně vystoupali...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.