Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V rámci Noci divadel vyroste u Jihočeského divadla Geodom

 
čtvrtek, 19. listopadu 2015, 10:36

Letos již potřetí budou mít Jihočeši možnost poznat své divadlo i z druhé stránky. Noci divadel probíhají pravidelně po celé republice vždy třetí sobotu v měsíci listopadu a i tento rok se můžete těšit na zajímavý program nejen v Jihočeském divadle a v Malém divadle, ale i v Geodomu.

Program Noci divadel je letos rozdělen na tři části, podle míst, ve kterých se bude akce odehrávat. V Malém divadle je nachystána Filmová noc: „V loňském roce byla účast Jihočeského divadla v tomto projektu, z důvodu rekonstrukce části divadelní budovy, omezena pouze na prostory Malého divadla a slavili jsme veliký úspěch. Akce byla zaměřená na žánr sci-fi a letošní rok jsme se inspirovali představením Filmmakeři, které v rámci Noci divadel budou mít diváci možnost vidět za sníženou cenu,“ řekl umělecký šéf Malého divadla Petr Hašek.

18:00 - 20:00 Dabingová, maskérská, filmově-triková dílna
21:00 Filmmakeři
22:30 Afterparty v restauraci Kavkárna - hudební skupina Banjaluka

Jihočeské divadlo bude letos pořádat Noc prohlídek. „Prohlídky zákulisí divadla k této akci neodmyslitelně patří a lidé si je žádají, takže i přesto, že chceme každý rok vymýšlet neopakovatelný a nestandardní program, jsme je opět zahrnuli do celého večera. Mimo jiné chceme rozžít celou ulici Dr. Stejskala, a tak jdeme s programem i ven,“ prozradil ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek.

18:00 - 22:00 Prohlídka divadla s překvapením - interval prohlídky je 20 minut
18:00 - 18:15 Gospely - sbor opery JD - před budovou JD
18:15 - 18:30 Tanec v ulici s Kredance před budovou JD
19:00 - 19:30 Gospely - sbor opery JD - v prostoru Ateliéru 3D za kavárnou Kuloár
19:30 - 19:45 Tanec v ulici s Kredance o. s. - před budovou JD

Letošní šňůru doprovodných akcí k světové premiéře činoherní inscenace Archa naděje, v režii umělecké šéfky souboru Jany Kališové, odstartuje právě Noc divadel. „Geodom před divadlem bude tematicky spjat s multižánrovým projektem Archa naděje. Jedná se o skutečný příběh dramatického exodu českých Židů z Protektorátu Čechy a Morava, který skončil potopením lodě Patria u břehů Palestiny v roce 1940. Pro účastníky letošní divadelní noci proto chystáme různorodý program zaměřený na židovskou tematiku, který se odehraje v Geodomu,“ prozradila umělecká šéfka Ateliéru 3D Veronika Poldauf Riedlbauchová.

17:00 - 17:15 Představení projektu Archa naděje
17:15 - 17:45 Workshop židovských tanců
18:30 - 19:00 Komponovaný večer z písní inscenace Archa naděje a úryvků deníku
19:45 - 20:30 Klezmerova kapela Létající rabín
20:45 - 21:15 Workshop židovských tanců
21:15 - 22:00 Klezmerova kapela Létající rabín

Po celý večer bude probíhat pietní rozsvěcení svíček na Zlatém mostě na památku obětí události potopení lodě Patria.

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Úchvatná show Máša a medvěd na ledě navštíví České Budějovice

středa, 18. listopadu 2015, 15:56

V zimě čeká České Budějovice a další čtyři česká města výjimečný zážitek. V sobotu 28. listopadu se v Budvar Aréně představí...

KULTURNÍ TIPY: Na Hluboké budete strachy bez sebe z alpských krampusů

středa, 18. listopadu 2015, 11:13

Čekají vás nejenom zajímavé filmové snímky. Těšit se můžete i na Budějovický manifest, který bude plný dobré hudby i divadelních...

Pohnout se z místa někdy trvá. Pecha Kucha představila osobnosti,...

úterý, 17. listopadu 2015, 09:55

Lidé jsou různí. Různé mají i nápady a různě se k nim staví. Na první Pecha Kucha akci v Budějcích bylo možné poznat deset...

Soutěž na točnu by mohla být vypsána v prvním čtvrtletí roku 2016

pondělí, 16. listopadu 2015, 17:35

Architektonická soutěž na výběr nové podoby otáčivého hlediště v Českém Krumlově by mohla být vypsána v prvním čtvrtletí příštího...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.