Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

MySky jako průvodci rock párty na výstavišti

pátek, 12. srpna 2011, 09:00Kultura
 

Skupina MySky bude hlavním tahákem rock párty, kterou pořádá Rybářská Bašta tento pátek v areálu výstaviště České Budějovice.

 

Pozvánka do kina - GENERACE SINGLES

čtvrtek, 11. srpna 2011, 14:18Kultura
 

Drbnička zve všechny příznivce dokumentárních filmů na nový celovečerní dokument Generace Singles režisérky Jany Počtové (mj.spolupráce s ČT na cyklech Příběhy slavných, Cestománie, Na cestě, Generace 0), který bude mít premiéru v budějckém...

 

Blíží se festival South Bohemia Jazz Fest 2011

čtvrtek, 4. srpna 2011, 13:55Kultura
 

V druhé polovině srpna 2011 budou náměstí některých jihočeských měst, již podruhé toto léto, oživena kvalitní jazzovou hudbou. Projekt South Bohemia Jazz Fest, navazující na tradici Bohemia Jazz Festu, představí od 19.8. do 27.8.2011 v Táboře,...

 

Bohemia Jazz Fest v Budějcích

pátek, 22. července 2011, 12:24Kultura
 

Rudy Linka je jedním z nejlepších světových jazzových kytaristů na světě. V roce 1980 odešel do Švédska, ale nakonec zakotvil v Americe. Každé léto se však vrací do Čech. Pro všechny příznivce jazzu zde totiž v roce 2005 přivedl k životu unikátní...

 

Účastníci letních hudebních kurzů zahráli na Piaristickém náměstí

čtvrtek, 21. července 2011, 13:53Kultura
 

Ti, kteří se včera vydali na odpolední procházku si tento volný čas mohli zpříjemnit poslechem hudby na Piaristickém náměstí. Své nástroje zde totiž rozbalili účastníci letních hudebních kurzů, které organizuje společnost ARS IUVENUM.

 

Zítra naposledy se lidi mohou ucházet se o pozici hlavního architekta

čtvrtek, 21. července 2011, 13:09Kultura
 

Ještě dnes a zítra se mohou do výběrového řízení přihlásit odborníci, kteří mají zájem o pozici hlavního architekta Statutárního města České Budějovice. Prozatím magistrát zaregistroval pouze dvě přihlášky.

 

České Budějovice hledají koncepci využití kulturního domu Slavie

čtvrtek, 21. července 2011, 12:42Kultura
 

České Budějovice hledají koncepci budoucího využití kulturního domu Slavie. Objekt, ve kterém se stále konají akce, však vyžaduje rekonstrukci kvůli špatnému stavu, řekla ve čtvrtek novinářům náměstkyně primátora Ivana Popelová (HOPB).

 

V Budějcích se znovu otevřel Level Lounge & Café

středa, 20. července 2011, 14:41Kultura
 

Nedávno jsem potkala svého bývalého spolužáka Luboše Arsova, který pracuje v Praze jako stylista. A od něj jsem se dozvěděla, že se svými přáteli plánuje znovuotevření Level Lounge v Českých Budějovicích.

 

Jižní Čechy jsou rájem filmařů, vznikaly zde slavné pohádky i seriály

čtvrtek, 7. července 2011, 12:03Kultura
 

Nejen hrady, zámky, zříceniny, ale i slavná filmová místa mohou v jižních Čechách navštívit turisté. V sedmi okresech kraje jsou desítky míst, kde vznikaly známé pohádky, komedie, dramata či historické filmy.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.