Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Nezletilý mladík, který se snažil utéct, nadýchal 1,6 promile

 
pondělí, 20. února 2012, 13:23

V neděli dvě hodiny po půlnoci si hlídkující budějčtí městští strážníci všimli poblíž DK Metropol skupinky tří mladíků, kteří se mezi sebou vzájemně napadali. Když u nich policisté zastavili, dotyční na nic nečekali a dali se hned na útěk.

„Při pronásledování se muži rozprchli každý jiným směrem, a proto se podařilo dostihnout pouze jediného z nich, do kterého jiný z mužů při útěku strčil. Díky tomu mladík skončil na zemi a následně i v rukou hlídky,“ řekl Václav Sup, mluvčí Městské policie České Budějovice.

Podle něj se jednalo o sedmnáctiletého mladíka, jenž uvedl, že byl napaden při čekání na autobus. „Kdo a proč jej napadl, však sdělit odmítl. Uvedl pouze totožnost osoby, která utíkala spolu s ním,“ dodal Sup a zároveň zmínil, že s touto osobou měl chlapec vypít láhev rumu. Při následné orientační dechové zkoušce mu bylo naměřeno 1,6 promile.

Jak uvedl tiskový mluvčí, za neuposlechnutí zákonné výzvy byla muži udělena bloková pokuta a na místo byl přivolán i mladíkův otec, který si syna od strážníků převzal. Celý případ byl následně oznámen i příslušnému orgánu sociálně právní ochrany dětí.

„Jelikož i druhý prchající byl podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, byla jeho totožnost předána jak správnímu orgánu, tak i příslušnému orgánu sociálně právní ochrany dětí, který celý případ s mužem dořeší,“ uzavřel Václav Sup.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dopravní nehoda u Vodňan, kde se osobní auto...

  • U Vodňan se čelně srazilo osobní auto s...

  • VIDEO: Po nárazu do stromu zemřel u Milevska...

  • Mladíci si v noci na českobudějovickém...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Glosa: Dočkáme se plateb kartou u dopravců přepravujících...

Lidé stále více oblibují nákupy přes internet. Internetové obchody nemusí řešit vysoké fixní...

Drbna

Na poslance za SPD měl v Praze vystartovat protestující....

Liberecký poslanec za SPD Radovan Vích se na včerejším sněmu evropských nacionalistických a...

Drbna

DRBÁRNA: Extrovert na jevišti, doma kliďas. Frontman kapely...

Pohodlně se usaďte, připravte si popcorn a něco dobrého k pití. Jdeme na to! Na dnešní večer jsem...

Drbna
 

Kam dál?

Jednatel budějcké firmy zpronevěřil přes pět milionů

neděle, 19. února 2012, 12:51

Policejní specialisté z oddělení hospodářské kriminality v minulých dnech odhalili podvodné praktiky šestatřicetiletého...

Mladík natlačil na auto kontejner a pak se omluvil

pátek, 17. února 2012, 13:51

Čtveřice podnapilých mladíků měla včera po druhé hodině ranní v budějcké Široké ulici podle přijatého oznámení natlačit...

Nedbalá manipulace se žhavým popelem se nevyplatila

čtvrtek, 16. února 2012, 15:58

Celkem devět hasičských cisteren zasahovalo u dnešního požáru rodinného domu v osadě Libív u Dřítně na Budějcku, který...