Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Matka se pokusila zabít svou dceru jogurtem s fridexem

 
neděle, 19. ledna 2014, 10:59

Otřesný případ pokusu vraždy se odehrál v pátek večer na jihu Čech. Dvaadvacetiletá matka své dceři předškolního věku podstrčila jogurt smíchaný s fridexem. Hrůzný čin odhalil otec dítěte, který sám jídlo ochutnal. Chtěl totiž zjistit, proč holčička pláče. Následně ještě zavolal pomoc.

Holčička utrpěla zranění na vnitřních trávicích orgánech a během noci na sobotu byla převezena do pražské motolské nemocnice.

„Při příjezdu zdravotníků na místo události naštěstí nebyly u dítěte ještě plně rozvinuty příznaky otravy. Malá pacientka byla společně s otcem převezena do nemocnice,“ potvrdila mluvčí ZZS Jihočeského kraje Petra Kafková.

„Policejní experti z oboru chemie zajištěnou látku podrobili chemickému rozboru, kriminalisté a vyšetřovatelé vyhodnotili výslechy zainteresovaných osob i podezřelé,“ řekl v neděli dopoledne mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Zadrženou mladou ženu kriminalisté včera večer obvinili ze zločinu vraždy ve stádiu pokusu a podali také podnět k návrhu na vzetí matky do vazby.

„Za tento mimořádně zákeřný čin hrozí obviněné ženě, v případě odsouzení, trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let, anebo trest výjimečný,“ dodal Matzner.

Díky lékařům z jihočeské nemocnice a dětské hemodialýzy Pediatrické kliniky 2. LF UK a FN Motol holčička přežije. V současné době je stabilizovaná, jejího otce snad během několika dnů propustí lékaři do domácího ošetřování.

Kde se ale událost odehrála, policie nesdělila. Podle dostupných informací ale šlo o rodinu z Českých Budějovic.

Při intoxikaci ethylenglykolem (Fridex - nemrznoucí směs) jsou nejvíce ohroženy především ledviny postiženého. První příznaky jsou většinou nenápadné - nevolnosti, bolest hlavy a až v průběhu několika hodin se postupně přidávají potíže srdečního oběhu, dýchání a selhávání ledvin. Pokud není včas zahájena adekvátní léčba, může člověk v průběhu dvou až třech dnů zemřít.

 


 

Kam dál?

Zoufalec prosil, ať mu seberou pistoli, jinak se zastřelí

sobota, 18. ledna 2014, 12:07

S opilým mužem vyhrožujícím sebevraždou se kolem čtvrteční sedmé hodiny večerní setkali na Lannově třídě v Budějcích strážníci...

Na staveništi ležela mrtvá žena. Zřejmě spáchala sebevraždu

pátek, 17. ledna 2014, 18:01

Pracovníci společnosti, která v areálu bývalých čtyřdvorských kasáren v Českých Budějovicích buduje energeticky úsporné byty,...

Zloděj na kolečkových bruslích ukradl nářadí

pátek, 17. ledna 2014, 12:47

O víkendu jeho syn našel podezřelého muže, který nejspíš založil požáry uvnitř bytovky v Lipí, ve středu byl sám Roman Jinšík...

Ropná látka unikla z bývalých kasáren přímo do řeky

pátek, 17. ledna 2014, 08:35

Od čtvrtečního dopoledne likvidují hasiči ropnou skvrnu, která se objevila kolem 11. hodiny na hladině řeky v Týně nad Vltavou....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.