Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeská policie rozjela kampaň Zastav jízdu smrti

 
pondělí, 21. dubna 2014, 15:21

Od počátku roku se na jihočeských silnicích stalo již více než tisíc dopravních nehod, při kterých zemřelo už 20 lidí. Ve srovnání s uplynulým rokem, kdy ve stejném období policisté na jihu Čech evidovali celkem sedm mrtvých, se jedná o trojnásobný nárůst.

Policisté proto minulý týden rozjeli informační a preventivní kampaň s názvem Zastav jízdu smrti. Až do léta tak budou ve spolupráci s BESIPem oslovovat prostřednictvím sdělovacích prostředků, mimo jiné i Budějcké Drbny, veřejnost s nejrůznějšími informacemi týkajícími se bezpečnosti v dopravě.

„Cílem této kampaně je zvýšit informovanost veřejnosti právě v této problematice. Čtenáři, diváci a posluchači tak budou formou článků, rozhovorů či zajímavých reportáží pravidelně informováni například o dopravních nehodách, které se v předchozích dnech staly, zjistí, jaké jsou nejčastější příčiny dopravních nehod a jejich následky, jaká pravidla bezpečnosti v dopravě platí pro seniory, jaká pro děti a mnoho dalších témat,“ uvedla mluvčí jihočeské policie Štěpánka Uhlířová.

Během Velikonoc policisté připravili dvě celorepublikové dopravně bezpečnostní akce. Celý minulý týden se zaměřili na nejvyšší povolenou rychlost v obcích i mimo ně, až do dneška pak běží akce věnovaná přímo velikonočním svátkům v návaznosti na nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti v tomto období v minulých letech.

„Upozorňujeme všechny řidiče, aby jezdili opatrně, byli předvídaví, obezřetní a především, aby dodržovali pravidla silničního provozu,“ řekla ještě na úvod kampaně Štěpánka Uhlířová.

 


 

Kam dál?

Napadení v obchodním centru: Jak to skutečně bylo?

pátek, 18. dubna 2014, 10:59

Sociální sítí Facebook se v minulých dnech začala rychlostí laviny šířit informace o incidentu, který se odehrál v pondělí 7....

Policista si při výcviku v Lišově prostřelil nohu

čtvrtek, 17. dubna 2014, 14:20

S prostřeleným stehnem skončil dnes po desáté hodině dopolední v českobudějovické nemocnici policista, který si zranění přivodil...

Policie navrhuje obžalovat ženu, která dala dceři do jídla fridex

středa, 16. dubna 2014, 11:33

Jihočeští policisté navrhují, aby státní zastupitelství podalo obžalobu na dvaadvacetiletou matku z Budějc, která se začátkem...

Lupiči přepadli sběrnu surovin, policisté vyhlásili pátrání

úterý, 15. dubna 2014, 15:47

Se zbraní v ruce přepadli dva mladíci dnes kolem 14. hodiny odpolední sběrnu surovin v Trhových Svinech. Po dvou česky mluvících...

 

Komentáře

Badaxe Kocour

to Roz Jeb, obávám se že máte dost naivní představy. Ten kdo si rozbije hubu když ujíždí před policií, nebo narazí z podobného důvodu do bilboardu si rozhodně na nějakém okruhu nebude platit aby si "zablbnul". A ten kdo se cítí jako mistr světa a "chvátá" na náledí a v zatáčce předjíždí zřejmě taky ne. A schválně, za jaké peníze byste to "místo na blbnutí" postavil? Touhle logikou byste mohl postavit místo kde by se pitomci mohli vyřádit při ničení laviček, jiné kde by se mohli třeba servat fandové po fotbale ... Tudy prostě cesta nevede, jestli je ta policejní správná nevím, ale rozhodně je méně naivní a nesmyslná.

pondělí, 21. dubna 2014, 20:16
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.