Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Blikající sanitka bourala, zranilo se pět lidí

 
pondělí, 13. srpna 2012, 14:51

Ke střetu sanitky jihočeské Zdravotnické záchranné služby s osobním automobilem došlo v pondělí deset minut po jedné hodině odpolední u budějckého Výstaviště. Při nehodě utrpělo zranění všech pět cestujících osob - tříčlenná osádka sanitky i s pacientem a také čtyřicetiletý řidič fiatu.

„Nikoho z nich však zasahující hasiči z českobudějovické stanice nemuseli vyprošťovat. Všichni zranění vozy opustili sami a byli okamžitě s blíže nespecifikovanými zraněními převezeni do nemocnice,“ sdělila Budějcké Drbně mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů.

Jak uvedla policejní mluvčí Regina Tupá, sanitní vůz VW Transporter vjížděl do křižovatky se zapnutým výstražným zvukovým a světelným zařízením, když převážel pacientku z Vltavotýnska do českobudějovické nemocnice. Podle všeho tedy řidič fiatu nedal rozjeté sanitce přednost...

„Při projíždění křižovatky na Dlouhé louce do levého boku sanitky narazil osobní automobil a převrátil ji na bok. Všichni členové zdravotníci byli zraněni - lékař, sestra i řidič utrpěli lehká až středně těžká zranění. Jednalo se především o zranění hlavy a končetin,“ řekla mluvčí ZZS Jihočeského kraje Petra Kafková.

Dále uvedla, že pacientka, která ležela v době nárazu připoutaná na nosítkách, byla s podezřením na úraz hlavy a hrudníku převezena na úrazové oddělení Nemocnice České Budějovice. „Zde skončil se zraněním hlavy i řidič osobního vozu. Všichni jsou nyní mimo ohrožení života,“ doplnila Kafková.

Hasiči na místě provedli zajištění obou vozů proti vzniku požáru a zasypali provozní látky uniklé z osobního auta sorbentem. „Úklid vozovky bude proveden po zadokumentování a vyšetření nehody Policií ČR,“ doplnila Matějů.

Policisté žádají případné svědky, kteří by mohli podat bližší informace k okolnostem a příčině nehody, aby se přihlásili buď osobně na Dopravním inspektorátu policie v Českých Budějovicích na Pražské třídě, na lince 158, telefonním čísle 974 226 585 - stálá služba dopravních nehod, či na telefonu 974 226 592 u praporčíka Michala Chmely.

„Svým svědectvím tak napomůžete ke zjištění dalších informací k nehodovému ději. Děkujeme!“ dodala Regina Tupá.

Foto: HZS Jihočeského kraje a Dana Kabelová

Komentáře

Ivan Škop

Bohužel nikde , ani ve vyjádření PČR , ani v diskuzi nevidím na jaká světla osobní vozidlo či sanita jela. Předpokládám, že u výstaviště světelná signalizace pracuej 24 hodin denně.

středa, 15. srpna 2012, 10:56
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Vánoční strom pro Budějce se jmenuje Gigaska...

  • VIDEO: Spor o Krajinskou ulici: Doprava do...

  • Zraněný muž schytal v baru ještě pár ran...

  • Rozšíření placených parkovacích zón v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Mladík zmizel v sobotu ráno, od té doby o něm nikdo neví

pondělí, 13. srpna 2012, 10:08

Jihočeští policisté od sobotního rána marně pátrají po nezvěstném Danielu Prudíkovi ze Čkyně na Prachaticku....

Sobotní požár v Haklových Dvorech zničil osobní auto

neděle, 12. srpna 2012, 17:55

Plameny zcela zničily osobní auto Škoda Felicia, které vzplálo kvůli technické závadě v Haklových Dvorech poblíž...

Na začátku týdne bylo v Budějcích vykradeno patnáct aut

sobota, 11. srpna 2012, 16:40

Úvod tohoto týdne se v Budějcích nesl ve znamení vloupání do osobních vozidel. Jen po úterní noci bylo policistům...