Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

EET porušila více než polovina kontrolovaných prodejců

 
čtvrtek, 10. října 2019, 07:06

Během srpna a září kontrolovali pracovníci Finančního úřadu pro Jihočeský kraj dodržování zákona o evidenci tržeb. Zkontrolováno bylo přes třicet prodejců na různých místech, pochybení přitom odhalili pracovníci v pětadvaceti případech. Více než deset případů bylo předáno do správního řízení, ve kterém hrozí prodejcům pokuta až do výše 500 tisíc korun.

První kontrolovanou lokalitou byla v rámci akce Vltava oblast pod Lipenskou hrází. „Pracovníci provedli pět kontrol v oblasti pohostinství. Při této kontrolní akci bylo zjištěno porušení zákona o evidenci tržeb v osmdesáti procentech případů,“ uvedla mluvčí Finančního úřadu pro Jihočeský kraj Jana Králová.

Nejčastějšími prohřešky provozovatelů bylo nevystavení účtenek a neodeslání dat o nákupu do systému evidence tržeb. „Tři případy byly předány do správního řízení, v rámci kterého hrozí provozovatelům pokuta až do výše 500 tisíc korun,“ uvedla Králová.

Další oblastí, na kterou se pracovníci finančního úřadu zaměřili, byl 46. ročník výstavy Země živitelka. Tady zkontrolovali celkem 13 prodejců. Porušení zákona bylo zjištěno u poloviny z nich. „I zde byly nejčastější chyby v nevystavení účtenek nebo v jejich neodeslání. U šesti subjektů bylo zjištění předáno do správního řízení,“ popsala mluvčí.

Další kontrolní akce probíhala v rámci největší jihočeské pouti ve Strakonicích. Ze 17 kontrol pochybilo 70 procent prodejců. „Čtyři případy předali pracovníci finančního úřadu do správního řízení a dva vyřešili na místě pokutou,“ uzavřela Králová. 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto askew
 


 

Kam dál?

ZMIZELÍ: Žena, která nechtěla zůstat ve stáří sama a osamocené kolo...

středa, 9. října 2019, 19:31

Dnešní pohřešovanou je seniorka, která nechtěla ve stáří zůstat sama, a proto hledala spřízněné duše přes inzerát. Možná právě to...

Neznámý muž poničil skleněné dveře, policie hledá možného svědka

středa, 9. října 2019, 17:29

Policisté z Budějc vyšetřují případ poškození skleněných dveří u benzinové čerpací stanice na Strakonické. V souvislosti s tímto...

VIDEO: Záběry na zdemolovaný dům z dronu. V nemocnici zůstává po...

středa, 9. října 2019, 14:51

Smutné záběry natočili jihočeští hasiči, kteří v minulém týdnu zasahovali u výbuchu bytového domu v Lenoře na Prachaticku. Jeden...

Šestnáctiletá dívka se opila do němoty, nemohla ani chodit

úterý, 8. října 2019, 11:59

Strážníci městské policie vyjížděli v sobotu k dívce, která ležela na chodníku v Krajinské ulici. Podle oznamovatelky dýchala,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.